українська російська англійська

Відбувся Гала-концерт з нагоди 85-річчя від дня народження всесвітньо відомого українського оперного співака Анатолія Солов'яненка

27.09.2017 | 14:45

У Національній опері України відбувся ювілейний вечір з нагоди 85-річчя від дня всесвітньо  відомого українського оперного співака Анатолія Солов'яненка. Концерт пам’яті легендарного українського співака відвідав Міністр культури України Євген Нищук. 

«Дуже важливо віддавати гідну шану і пам'ять таким велетам українського мистецтва, що ідентифікують нас у світі, як Анатолій Борисович Солов’яненко – справжній символ українського оперного мистецтва та української  пісні», - сказав під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Талант цієї великої людини неосяжний та дивовижний, зокрема, співак зруйнував усі канони бюрократії  того часу, адже він справді був людиною – самородком, з родини інженерів, здобувши успіх на великій сцені. Очевидно, що все це сила таланту, магія голосу - дуже легкого, але такого проникливого і душевного. Знайомство з творчістю Анатолія Солов'яненка дарує відчуття гордості,за те,  що в тебе є такий співвітчизник, що ти народився на цій землі, що ти є українець. Власне це  найголовніший посил і найголовніша пам'ять цього прекрасного співака,  цього видатного діяча української культури».

 

У концерті взяли участь симфонічний оркестр, хор та солісти Національної опери України імені Т.Г. Шевченка -  Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Андрій Романенко, Оксана Крамарєва, Валентин Дитюк, Олександр Мельничук, Лілія Гревцова, Вікторія Ченська та інші провідні співаки театру.

Анатолій Солов'яненко - всесвітньо відомий український співак, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1997), кавалер орденів і медалей. З 1962 на запрошення  Київського театру опери та балету вступив до трупи театру, проходив стажування в театрі Ла Скала (Мілан), де став лауреатом конкурсу «Неаполь проти всіх». Невдовзі став провідним солістом Київської опери. У репертуарі великого співака - 17 оперних партій, багато арій, романсів, народних пісень. Він відвідав з гастролями  багато країн -  Болгарію, Румунію, Японію, Австралію, Канаду. Кілька сезонів виступав у нью-йоркському «Метрополітен-опера», де виконав партії в операх Р. Штрауса, Дж. Верді, П. Масканьї. Серед  його найкращих партій: Андрій («Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського), Фауст (в однойменній опері Шарля Гуно), Альфред («Травіата» Верді), Надір («Шукачі перлин» Бізе), Рудольф («Богема» Пуччіні) та ін. Світові знавці оперного співу визнали, що виконання Солов’яненком партії герцога в «Ріголетто» Верді було найкращим – вершиною майстерності.Сьогоднішній ювілей від дня народження Анатолія Солов’яненка відзначається на державному рівні, відповідно до постанови ВРУ від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України