українська російська англійська

У Мінкультури відкрилася виставка фотожурналіста Олександра Клименка

28.09.2017 | 17:17

В приміщенні Міністерства культури України відкрилась виставка «Олександр Клименко. З фронтового альбому», яка присвячена мужності  та жертовності  українських патріотів, які відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України. Стіни центральних холів приміщення представляють роботи відомого українського фотожурналіста Олександра Клименка

 

 

«Завдяки цим світлинам навіки залишаться в нашій пам’яті ті, хто поклав життя заради нашої незалежності. Ми маємо фіксувати ці страшні моменти, які в силу буденності та зайнятості затираються. Фотохудожники – це літописці історії», - сказав Євген Нищук під час відкриття експозиції.

 

 

«Коли ми переглядали цю виставку вперше – виникла ідея продовжити експонувати цей проект в Міністерстві культури, щоб кожен, хто бачитиме цю виставку, працівник це, чи відвідувач, зміг зупинитися і згадати, що за 700-800 км звідси інакша реальність. Кожну секунду там йде боротьба за наші кордони, а надто - ціною свого життя, хоробрі українські воїни боронять наш спокій. Ці фотографії змушують замислюватися і змінити свій погляд на буденні речі».

 

Фотороботи Олександра Клименка відображають епізоди бойового та побутового життя українських бійців на фронті та кадри прифронтової зони: артилерійська дуель, окопи, бліндажі,  гори відстріляних гільз, кров на бинтах, зруйновані будинки і 12 соняшників – як 12 апостолів віри в нашу Перемогу, що зійшли з фронтової світлини. Кожна робота фотохудожника супроводжується коментарем автора, який ділиться своїми відчуттями та враженнями від побаченого на справжній війні.

 

 

«Я вдячний, що моя виставка продовжить експонуватись в Міністерстві культури, адже так її зможе побачити ще більша кількість людей. Дуже важливо – донести до людей цю страшну правду. Фотографія – це один з найсильніших інструментів історії», - відзначив Олександр Клименко.

 

 

Довідково:

Олександр Клименко - уродженець Чернігівщини. Випускник факультету журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1991 р. й дотепер – фотокореспондент газети «Голос України». Перші воєнні сюжети відзняв 1992 р. у Придністров’ї. Далі були колишня Югославія, Ліван, Кувейт, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Кот д’Івуар, Південний Судан і Демократична республіка Конго.

У січні 2014 р. під час Революції Гідності був поранений.

Від початку російської військової агресії на Сході України неодноразово виїжджав у зону бойових дій.

Є автором чотирьох фотоальбомів: «Україна. 10 років поступу» (2001), «Миротворча діяльність українського війська. Перше десятиліття» (2004), «Крізь вогонь і сльози» (2009), «Фронтовий альбом» (2016).

Мав персональні фотовиставки в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку (2012), у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (2012, 2013, 2014), у Литві (2015), Польщі (2015, 2016), Люксембурзі (2015), був учасником колективних виставок про війну в Україні в Парламенті Великобританії (2015) та Данії (2014).

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України