українська російська англійська

Відбулось засідання колегії Міністерства культури

29.09.2017 | 09:24

29 вересня під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулося засідання  колегії Міністерства культури України. На розгляд колегії були винесені  питання про присвоєння хору української пісні «Кобзар» (м. Уфа, Республіка Башкортостан) звання «народний аматорський колектив», призначення стипендій Президента Україна для найбільш обдарованих молодих митців України на 2017/2018 навчальний рік та про внесення змін до Програми виробництва та розповсюдження  національних фільмів на 2017/2018 роки.

 

 

З інформацією про присвоєння хору української пісні «Кобзар» (м. Уфа, Республіка Башкортостан) звання «народний аматорський колектив» виступив заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Михайло Подюк. Зокрема, він повідомив, що до Мінкультури надійшло відповідне звернення-клопотання Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар», лист-підтримка Міністерства закордонних справ України, лист-подання Посольства України в РФ  та лист-клопотання Товариства  зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ». Як свідчать надані матеріали – хор української пісні «Кобзар» є одним із кращих та знакових українських хорових колективів, який зараз існує на території РФ. Так, колектив вже понад 25 років активно займається промоцією українською народної пісні, включаючи до свого репертуару твори, як української національної класики, так і народні пісні, у тому числі чільне місце у його репертуарі займають музичні твори на слова Тараса Шевченка. Колектив часто гастролював містами України, пісні у його виконанні звучали в програми Українського радіо.

 

 

Після розгляду представленої інформації колегією Міністерства культури України було прийнято рішення підтримати  клопотання щодо присвоєння хору української пісні «Кобзар» (м. Уфа, Республіка Башкортостан) звання «народний аматорський колектив».

 

Заслухавши інформацію щодо призначення стипендій Президента Україна для найбільш обдарованих молодих митців України на 2017/2018 навчальний рік, яку представив  заступник  начальника відділу мистецької і художньої освіти Олександр Хльобас, членами колегії було прийнято рішення рекомендувати призначити стипендії  45 учням  і студентам навчальних закладів сфери управління Мінкультури, які стали переможцями або дипломантами міжнародних мистецьких конкурсів, фестивалів та виставок, враховуючи  рішення експертної Комісії Мінкультури з надання рекомендацій щодо кандидатів на стипендій Президента України для найбільш обдарованих молодих митців України.

 

 

Перший заступник  Голови Державного агентства України з питань кіно  Сергій Неретін  під час свого виступу інформував про потребу внесення змін до Програми виробництва та  розповсюдження  національних фільмів на 2017/2018  роки. Так, Держкіно  запропонувало виключити  із Програми 36 кінопроектів у зв’язку із закінченням їх виробництва.

 

 

Заслухавши виступ Сергія Неретіна, колегія Міністерства культури  ухвалила рішення рекомендувати Мінкультури  внести  запропоновані зміни до Програми, а Держкіно  розглянути питання стосовно правового врегулювання проблемних питань у сфері виробництва фільмів шляхом внесення змін до Порядку конкурсного відбору кінопроектів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України