українська російська англійська

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відзначає 91 річницю з дня заснування

29.09.2017 | 16:31

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулись святкові урочистості з нагоди 91 річниці з дня створення заповідника. Участь у заходах взяв Міністр культури Євген Нищук.

 

 

«Ми знаходимося на зламі різних ситуацій – політичних та соціальних, але є те, що залишається навічно, це власне і є Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, який є непорушною константою у цьому хаотичному світі. Я щиро вдячний  всім працівникам закладу - науковцям, екскурсоводам, технічному персоналу, реставраторам та усім тим, хто докладає зусиль, щоб Заповідник працював та розвивався», - зазначив Євген Нищук під час свого виступу.

 

 

«Заповідник щоденно відвідують сотні іноземних туристів, але для кожного громадянина України це не просто музей, це – святиня. Окрім того у Заповіднику проводиться велика реставраційна та наукова робота. Я щиро вдячний колективу Заповідника і бажаю нових звершень у вашій нелегкій, кропіткій, але такій важливій роботі».

 

Олександр Рудник, виконуючий обов’язки Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, підкреслив, що  ім’я Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відоме не лише в Україні, але і за її межами.

 

 

«Я маю за честь сьогодні всіх привітати зі святом, адже це визначна подія у культурному житті нашої країни. Переконаний, що творіння і розбудова культури є однією з найвагоміших місій людини на землі і це те, чим  щодня займається колектив нашого Заповідника. Кожен день вашої роботи сприяє збереженню та поширенню культурних, духовних  мистецьких цінностей, і саме завдяки  вашій відданій роботі Заповідник відомий не лише в Україні, але і за її межами».

 

В рамках заходу також відбулось нагородження працівників закладу почесними відзнаками Міністерства культури України та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

 

 

Довідково:

 

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник створений постановою ВУЦВКК та РНК УРСР від 29 вересня 1926 року «Про визнання колишньої Києво-Печерської Лаври за історико-культурний державний заповідник і про перетворення її на Всеукраїнський Музейний городок» на базі Музею культів та побуту, який існував з 1922 р. До складу Заповідника входив комплекс пам’яток культурної спадщини Києво-Печерської Лаври.

Діяльність НКПІКЗ було відновлено відповідно до постанови РНК УРСР від 20 травня 1944 року № 577 «Про відновлення діяльності Державного історико-культурного заповідника «Києво-Печерська Лавра».

В 1990 році архітектурний ансамбль Києво-Печерської Лаври внесений до Списку об’єктів всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО.

Указом Президента України від 13 березня 1996 року №181/96 «Про надання статусу національного Києво-Печерському державному історико-культурному заповіднику» надано статус національного.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 83 «Про передачу національних закладів культури до сфери управління Мінкультури», цілісний майновий комплекс НКПІКЗ передано до сфери управління Міністерства культури України.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України