українська російська англійська

В Івано-Франківську вшанували пам'ять Героя України, Героя Небесної Сотні - Романа Гурика

03.10.2017 | 12:05

В Івано-Франківській обласній філармонії, за сприяння Міністерства культури України, до дня народження майданівського Янгола, Героя України Романа Гурика відбувся пам’ятний захід «Пам’яті Героїв Небесної Сотні». Ініціатором  проведення пам’ятного заходу є Благодійний  фонд «Майдан Гідності», створений у 2016 році  представниками родин Героїв Небесної Сотні з метою увічнення  пам’яті Героїв.

У вшануванні   пам'яті усіх Героїв Небесної Сотні, які віддали своє  життя під час Революції Гідності  взяв участь Міністр культури України Євген Нищук.

 

«Я дуже зворушений з можливості бути присутнім на цьому пам’ятному вечорі, на цьому спомині Героїв. Для мене, не тільки як для Міністра, але й як для людини, яка переживала ті страшні дні й ночі, як і багато тисяч і мільйонів наших справжніх патріотів під час тих доленосних подій, є великим обов’язком тримати градус уваги, пам’яті, шани за тих Героїв, які ціною свого життя захистили нашу з вами Гідність», - сказав Євген Нищук.

«Мені справді дуже хотілося щоб спомин і пам’ятний вечір Романа Гурика став не тільки спомином його родини та близьких друзів, бо це пам'ять, шана, біль і знамення для всієї країни. Роман - це не просто жертва жахливих подій – це Герой. Це ті  зорі, які  світять нам із темряви, а світло йде тільки від таких великих Воїнів Світла, яким  є Роман Гурик».

 

 

Пам’ятний захід відбувся у супроводі камерного дівочого хору Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка та лауреата багатьох міжнародних конкурсів Ірини Алексійчук (фортепіано).

 

Учасниками пам’ятного вечора стали представники влади області та міста Івано-Франківська, священнослужителі, друзі, близькі Романа Гурика, його товариші  з Майдану та родини  Героїв Небесної Сотні, військовослужбовці, які зараз відстоюють територіальну цілісність країни на Сході України.

 

Юному Герою  Небесної Сотні  - Роману Гурику  2 жовтня 2017 року мало б виповнитися 23 роки. 20 лютого  2014 року, у найзапекліший час протистояння на Майдані, від  підступного пострілу снайпера на вулиці Інститутській Роман отримав смертельну кулю, що обірвала життя  надзвичайного юнака, який мав  великі плани на майбутнє, люблячу родину та відданих друзів, мріяв про іншу Україну та віддав за неї своє життя.

Роман Гурик отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, а  також медаль «За жертовність і любов до України»  у червні  2015 року від УПЦ Київського Патріархату (посмертно).

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України