українська російська англійська

Національний музей історії України у Другій світовій війні до 75-ї річниці створення УПА презентує фотовиставку "Об'єктивНА історія"

04.10.2017 | 07:39

5 жовтня о 13:00 у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) в просторі виставкового проекту «Український Схід» відбудеться презентація фотовиставки «Об’єктивНА історія».  Це один із перших проектів, підготовлених Музеєм до 75-ї річниці створення УПА.

Основна сюжетна лінія світлин нового проекту – часові паралелі між захисниками рідної землі, відстанню у 70 років. Одні герої, зображені на фотографіях, живуть у 1940-х роках. Це знімки воїнів УПА з Яворівського архіву, які дивом збереглися й були досліджені істориком Василем Гуменюком. Інші – з війни на Сході України, зроблені танкістом 46-го окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» ЗСУ Юрієм Величком. Фото схожі між собою. Їхні герої – красиві люди на потворній війні.

Зафіксовані фотографами-професіоналами та аматорами в різний час герої світлин кохають, відпочивають після бойового походу, жартують, упорядковують тимчасове пристанище, очікують на ворога, прощаються з полеглими побратимами тощо. Вони не перетнулися в часі, проте випромінюють однакові емоції.

У центрі залу – фотозбільшення пошкодженого негативу – одного із 216 од. Яворівського архіву. Поруч – матеріали фондової колекції Музею: повстанські бідони з документами, які зберігали історію для прийдешніх поколінь.

Тему війни на Сході України відображають і фото керівника прес-служби 14-ї механізованої бригади ЗСУ, журналіста Владислава Якушева – зламані, знівечені гілки крізь розбите скло, залишки розплавлених осколків звисають із вікон. Моторошні картини дійсності змушують думати про розколотий навколо світ.

 

На церемонію завітають куратори проекту, ветерани АТО, волонтери.

 

Партнери: Мистецький проект «Життя на "нулі"». Керівник – Інна Єрмакова.

 

Вхід вільний.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України