українська російська англійська

Відбулася Всеукраїнська акція "Читаки. Писаки. Малюваки"

04.10.2017 | 07:20

У трьох містах -  Львові, Києві та Дружківка за підтримки Міністерства культури України відбулася Всеукраїнська акція «Читаки. Писаки. Малюваки».

Організаторами заходу виступили Державна бібліотеки України для юнацтва, КЗК «Донецький обласний художній музей», Львівська обласна бібліотека для  юнацтва, Центр Дослідження Літератури для Дітей та Юнацтва, Бібліотека  ім. Лесі Українки м. Дружківка.

 

 

За задумом організаторів, головна ідея  проекту – активізувати роботу з юними читачами, які мають здібності до ілюстрування творів сучасних письменників, виявити інноваційні методи роботи для залучення дітей та молоді до друкованої книги.

Акція проходить вже другій рік поспіль. Минулого року дитячі ілюстрації експонувались в Краматорському художньому музеї. Цьогоріч змінився формат події –  це не тільки експозиція, але й низка круглих столів та зустрічей під час яких обговорювалися питання співпраці музеїв, видавництв та бібліотек.

У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва під час проведення круглого столу «Читаки. Писаки. Малюваки» відбулася зустріч письменників з дітьми-авторами, які ілюстрували їхні книжки. У зустрічі взяли участь Володимир Півень – культуролог, кандидат філологічних наук, громадський діяч та ініціатор акції, Андрій Кононов – провідний спеціаліст Міністерства культури України, Ксенія та Петро Мацкевичі, співзасновники літературної агенції «MSBrend Corporation», Ірина Мацко – письменниця, видавець, керівник креативної студії «Іриска», Наталія Іванченко – директор Донецького обласного художнього музею, куратор чисельних мистецьких акцій у прифронтовій Донеччині, куратор акції.

 

Під час заходу діти розповідали про книги, що надихнули їх до створення картин, про творчий процес, а наостанок одержали в подарунок книжки з автографом автора або ілюстратора.

Продовження проекту «Читаки. Писаки. Малюваки» відбулося в Державній бібліотеці України для юнацтва. Відкрив захід Георгій Саприкін, директор ДБУ для юнацтва, кандидат педагогічних наук, який наголосив на важливості проекту для популяризації читання серед дітей та юнацтва.

Аудиторія заходу в ДБУ для юнацтва була різноманітною – учні 1-4 класів гімназії № 179 (м. Київ), студенти університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка та дорослі. Учасники мали нагоду зустрітися з дітьми-авторами картин, намальованих за темами прочитаних книг, учнями 11 класу Глібом Сиротенко та Елеонорою Новіковою з м. Краматорськ. Їх вчителька Валентина Плахута розповіла про те, чому вони вирішили приєднатися до проекту.

 

Для гостей бібліотеки, що завітали на круглий стіл виступили український поет, письменник, журналіст Олексій Кононенко, художник-графік Віктор Кононенко. Доповідачі поділилися з дітьми своїми думками про користь читання для розвитку мислення та творчість, як засіб розвитку, що приносить задоволення, а згодом і успіх. Діти взяли жваву участь у обговоренні цієї проблематики.

 

Юнацька аудиторія обговорила з Наталією Іванченко, які книги їм подобається читати та якою має бути книга, що їх зацікавить в плані ілюстрацій, обкладинки, формату. Віктор Кононенко розкрив студентам переваги і недоліки малюнків створених за допомогою комп’ютерної графіки. Захід надав змогу ознайомитися з досвідом українських письменників та художників, обговорити питання впливу мистецтва, літератури й читання на виховання дітей та юнацтва.

 

Урочисте закриття Всеукраїнської акції «Читаки. Писаки. Малюваки»  відбулося у бібліотеці ім. Лесі Українки в м. Дружківка Донецької області. Під час проведення круглого столу педагоги, бібліотекарі та музейні працівники піднімали питання створення необхідних умов для залучення дітей та підлітків до культурного простору України. Було проведено презентацію виставки та урочисте нагородження дітей, які взяли участь у проведення акції. Діти отримали книги, почесні грамоти та подяки.

 

Всеукраїнський проект «Читаки. Писаки. Малюваки» продовжується, вже наступної весни планується значно розширити географію проведення акції. Це надасть змогу й надалі долучати дітей, юнацтво та молодь до книжкового світу та світу мистецтва.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України