українська російська англійська

Обрано нового генерального директора ЮНЕСКО

13.10.2017 | 20:10

Сьогодні, 13 жовтня, у Парижі (Французька республіка) було обрано нового генерального директора ЮНЕСКО – ним стала колишній міністр культури Франції Одрі Азулай.

 

viber image

 

Вона отримала 30 голосів на свою підтримку у вирішальному турі голосування. За підсумками першого туру виборів голови ЮНЕСКО на початку тижня ніхто з кандидатів не одержав абсолютної більшості голосів підтримки. Всього в голосуванні взяли участь 58 членів виконавчої ради організації.

 

Кандидатуру Азулай буде представлено на затвердження гендиректора ЮНЕСКО 10 листопада.

 

Нагадаємо, що претендувало на цю посаду дев'ять кандидатів: Полад Бюльбюглу (Азербайджан), Цянь Тан (Китай), Мушира Хаттаб (Єгипет), Одрі Азулай (Франція), Хуан Альфонсо Фуентес Сорія (Гватемала), Салех аль-Хаснаві (Ірак), Вєра Ель-Хурі Лакоїль (Ліван), Хамад бін Абдулазіз Аль-Каварі (Катар), Фам Сан Чау (В'єтнам).

 

Додатково:

ЮНЕСКО - спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури.

Цілі, декларовані організацією, - сприяння зміцненню миру і безпеки за рахунок розширення співробітництва держав і народів в області освіти, науки і культури; забезпечення справедливості і дотримання законності, загальної поваги прав і основних свобод людини, проголошених у Статуті ООН, для всіх народів, незалежно від раси, статі, мови, орієнтації або релігії.

Організація була створена 16 листопада 1945 року, і її штаб-квартира розташовується в Парижі. В організації налічується 195 держав-членів, 2 держави-спостерігача і 10 асоційованих членів - територій, що не несуть відповідальність за зовнішню політику.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України