українська російська англійська

Премію імені В. С. Косенка присуджено композитору Віктору Теличку

17.10.2017 | 10:36

12 жовтня 2017 року в Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені В. С. Косенка.

За результатами таємного голосування премію імені В. С. Косенка у 2017 році присуджено композитору Теличку Віктору Федоровичу за твори для дітей та юнацтва останніх років.

Теличко Віктор Федорович (1957 р. н.) – композитор, піаніст, педагог, громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, доцент Мукачівського державного університету, викладач Ужгородського музичного коледжу імені
Д. Задора.

Закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського (клас професорів М. Скорика та А. Рощиної).

В якості піаніста та концертмейстера веде активну концертну діяльність як в Україні, так і за кордоном (Угорщина, Німеччина, Польща, Румунія тощо).

У 1994 році заснував і до сьогоднішнього дня очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, який опікується збереженням музичної культури Закарпаття, зокрема творчої спадщини Д. Задора та І. Мартона,  популяризує творчість українських композиторів-сучасників.

Віктор Теличко є активним музично-громадським діячем, за ініціативи якого на Закарпатті відбувається чимало мистецьких акцій. Також він є постійним учасником багатьох фестивалів сучасної музики як в Україні, так і за кордоном.

У творчому доробку композитора більше 150 творів різних жанрів, серед яких лялькова опера «Як рак-неборак Козу розуму вчив», «Дитячий альбом», твори для дітей на слова Т. Шевченка, дитячі твори для духових інструментів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України