українська російська англійська

Міністерство культури продовжує роботу над документами для подальшого розвитку початкової мистецької освіти

17.10.2017 | 10:36

У м. Житомирі представники семи областей України працювали над розробленням основних положень Концепції сучасної мистецької школи та Положення про атестацію педагогічних працівників мистецьких шкіл України.

 

Необхідність розроблення цих двох важливих документів зумовлена реформуванням освітньої сфери  в Україні та набранням чинності нового Закону України «Про освіту», який закладає підвалини для нової якості освіти загалом та мистецької освіти зокрема.

 

 

Концепція сучасної мистецької школи – фундаментальний документ, який має окреслити напрями особливої уваги для реалізації культурної політики на державному, регіональному, а основне – місцевому рівні, оскільки в контексті реформи децентралізації надалі значно зростатиме роль громад у вирішенні питань культурного розвитку своїх мешканців. Розроблення Концепції є одним із завдань реалізації пріоритету «Модернізація змісту та умов надання мистецької освіти», передбаченим планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням від 3 квітня 2017 р. № 275.

 

Концепція базується на твердженнях, що сучасна мистецька школа поєднує в освітньому процесі успішний багаторічний досвід, мистецько-освітні традиції та новації, є центром культурно-мистецького життя громади та надає доступні освітні послуги у сфері культури для різних категорій здобувачів мистецької освіти без вікових обмежень. Початкова мистецька освіта, яка надається сучасною мистецькою школою, є базовою культурною послугою для громадян за місцем проживання та має бути фізично та фінансово доступною для них. Проект Концепції буде представлено на громадське обговорення в листопаді.

 

 

Принципово новим має стати і Положення про атестацію педагогічних правників мистецьких шкіл України, яке планується ввести в дію з вересня 2018 року. Серед новел цього положення – нові чіткі критерії оцінювання роботи педагогічного працівника, які зведуть нанівець суб’єктивність при прийнятті рішення про відповідність його здобутків вимогам до присвоєння тієї чи іншої категорії, оптимізація кількості і повноважень атестаційних комісій різних рівнів, посилення ролі мистецької школи в оцінюванні здобутків педагогічних працівників, зміна строків проведення атестаційних процедур тощо. Нове Положення про атестацію має працювати на стимулювання підвищення якості роботи педагогічних працівників, об’єктивного врахування всіх їхніх здобутків, мінімізація суб’єктивного оцінювання їх роботи.

 

 

Учасники команди змін, які брали участь у виїзному засіданні в м. Житомир, розглянули і опрацювали попередньо надіслані представниками мистецько-освітньої громадськості та органами управління культурою до Мінкультури пропозиції до цих документів. Деякі з цих пропозицій та ідей команда змін пропонує включити до фінальної версії відповідних документів.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України