українська російська англійська

Оголошення про результати засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка у 2017 році

18.10.2017 | 09:34

12 жовтня 2017 року в Міністерстві культури України відбулося засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка.

За результатами таємного голосування членами Комітету було прийнято рішення присудити Премію імені М. В. Лисенка у 2017 році:

1.                 Безбородьку Олегу Анатолійовичу за твори «Concerto grosso ma non molto», для скрипки, фаготу та струнного оркестру, Концерт для скрипки з духовим оркестром та Концерт для флейти з камерним оркестром (напрям «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості»);

2.                 Єрминю Йосипу Франтишковичу за концертні програми української музики 2012 – 2017 рр. (напрям «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»);

3.                 Невінчаній Тамарі Сергіївні за статті, написані у 2012 – 2016 рр. (напрям «За видатні досягнення в музикознавстві»).

 

Безбородько Олег Анатолійович (03.04.1973) – український композитор і піаніст.

Навчався в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського за спеціальністю «Фортепіано» та «Музичне мистецтво». Неодноразово отримував стипендії імені С. В. Рахманінова, В. А. Косенка, Президента України та Верховної Ради України. У 1997 р. отримав стипендію Університету м. Оттава (Канада) ім. М. Яворської, у 1999 р. став стипендіатом Уряду Швейцарської конфедерації і впродовж трьох років удосконалював майстерність в аспірантурі консерваторії м. Невшатель, де у 2002 р. отримав Prix de virtuosite avec distinction (з відзнакою). У 2010 р. захистив дисертацію і здобув вчений ступінь кандидата мистецтвознавства. З 2002 року викладає на кафедрі спеціального фортепіано в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського.

Безбородько О. А. – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучали в Україні, Росії, Польщі, Румунії, Узбекистані, Туреччині, Литві, Німеччині, Франції, Греції, Голландії, Ізраїлі, Данії, Швейцарії, Португалії, Великій Британії, Китаї, США та багатьох інших країнах.

 

Єрминь Йосип Франтишкович (09.08.1960) – український піаніст, заслужений артист України, заслужений діяч культури Республіки Польща.

Навчався у Львівській державній консерваторії імені П. І. Чайковського та у Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського. З 1990 р. працює старшим викладачем кафедри спеціального фортепіано Львівської державної консерваторії імені М. В. Лисенка, з 2007 р. – доцент кафедри спеціального фортепіано, а з 2010 р. – професор, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка.

Єрминь Й. Ф. – лауреат Міжнародного конкурсу імені М. В. Лисенка, лауреат Премії імені Л. М. Ревуцького, Премії імені С. Людкевича. За запис компакт-диску з творами Кароля Шимановського був нагороджений премією «Фридерік» (Республіка Польща). У 2014 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений артист для польської культури».

Впродовж багатьох років Єрминь Й. Ф. провадить активну виконавську, педагогічну та громадсько-просвітницьку діяльність. Його репертуар охоплює твори різних епох та стилів. З концертами виступав в Україні, Білорусії, Росії, Молдові, Азербайджані, Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії, Швейцарії, Канаді та Мальті. Він – постійний учасник міжнародних музичних фестивалів «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Контрасти», (Україна), «Варшавська осінь», «Варшавські музичні зустрічі», «Дні музики краківських композиторів», «Музика в Старому Кракові», «Аксамітна куртина», «Дні української музики» (Республіка Польща), «Фестиваль Брітена і Шостаковича», «MenhirFestival» (Швейцарія), «Схід-Захід» (Німеччина) та інших.        

 

Невінчана Тамара Сергіївна (18.01.1949) – український музикознавець та музично-громадський діяч.

Навчалась у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського за спеціальністю «музикознавство», яку закінчила у 1974 р. і здобула кваліфікацію «музикознавець, викладач музично-теоретичних дисциплін, лектор». У 1991 р. отримала науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2008 р. – диплом доктора філософії. З 1984 р. працює в Національній спілці композиторів України, з 1992 р. обіймає посаду відповідального секретаря Національної спілки композиторів України.

Понад 40 років працює на ниві українського музичного мистецтва. У її доробку понад 100 праць, серед яких – монографії, статті та публікації у музичній періодиці.

Діапазон досліджень Невінчаної Т. С. надзвичайно широкий: від оперного і симфонічного до пісенного жанру, від вивчення та популяризації творчості сучасних українських композиторів до актуальних проблем розвитку української і світової музики ХХ століття.

Нею опубліковано численні статті про творчість Б. Лятошинського, А. Штогаренка, Є. Станковича, Л. Колодуба, М. Скорика, О. Киви, Г. Саська та інших.      

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України