українська російська англійська

У столичному Театрі на Подолі триває перший Міжнародний форум "Креативна Україна"

19.10.2017 | 16:06

У рамках обговорення Міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури України Євген Нищук окреслив основні завдання, які ставить перед собою ця подія.  Передусім, за словами Міністра культури,  важливо посилити розуміння ролі культури та креативності для розбудови сучасного європейського суспільства в Україні, особливо в умовах  здійснення реформи децентралізації, забезпечення сталого розвитку країни та її громад.

 

«У рамках Форуму будуть розглянуті конкретні наслідки  входження  України в європейські програми, відбудеться знайомство з міжнародними тенденціями та кращими європейськими практиками щодо створення умов розвитку  культурних та креативних індустрій, а також напрацьовані наші подальші кроки в цьому напрямку. Для нас надзвичайно важлива довіра креативної спільноти сучасної України, довіра людей, відкритих  до актуальних процесів у культурі.  Як міністр я  всіляко підтримую ці процеси  та надаю  всебічне сприяння реалізації креативних та культурних ініціатив», - розповів Євген Нищук.

 

 

Голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі підкреслив, що  для  делегації ЄС  важливо долучитися до цієї дискусії, присвяченій ролі культури та креативної індустрії в наших суспільствах,  а також  відзначив високий рівень заходу.

Так, під час своєї промови Хюґ Мінґареллі наголосив, що культура сьогодні набуває важливого значення у політиці Євросоюзу, особливо за останні роки:

«Перш за все, культурне розмаїття -   є інтегральною частиною цінностей Євросоюзу, адже культура дає можливість налагоджувати комунікації між людьми, дає можливість   скористатися цим розмаїттям, і поглибити як розвиток креативної індустрії в середині країни, так і назовні. Водночас, культура є  важливим рушійним фактором соціально-економічного розвитку країн. Сьогодні всі визнають, що культура  - це центральний елемент нової економіки, яка пов’язана з креативністю, інновацією і доступом до знань».

 

 

Навівши статистичні дані, які підтверджують важливість культурного сектору в економічному розвитку країн, відзначив з одного боку  важливу роль у цих процесах державного сектору  і державних установ, а  з іншого -  наголосив на значній ролі  приватних ініціатив.

«Дуже важливо, коли держава займається розробкою культурних програм, але необхідно враховувати роль приватних ініціатив  і  підтримувати з ним тісні стосунки. Також важливим аспектом є залучення  громадянського суспільства, а надто в Україні, де воно є винятковим – активним в усіх процесах розвитку країни.  Цю складову вкрай важливо враховувати у координації дій. Культурна діяльність також має поєднуватися з процесами  децентралізації, які в України активно розвиваються в останні роки», - розповів Хюґ Мінґареллі.

«Культура  - це основа міжкультурного діалогу, мирних стосунків  між громадами,  особливо в умовах коли в Україні відбувається зовнішня агресія. Неможливо переоцінити роль  культури, яка може допомогти  у налагодженні діалогу з  окупованою частиною  України. Саме культурні методи і засоби в цьому процесі  відіграють дуже важлива роль в цьому процесі».

 

Голова представництва ЄС в Україні також запевнив у готовності  Євросоюзу і надалі максимально підтримувати культурну співпрацю та реалізовувати культурні заходи у співпраці  ЄС  та України.

 

«Діалог між людьми, спільна творчість, партнерство є ключовими умовами розвитку культурної стратегії. Культура є важливим фактором економічного зростання, а також третьою за обсягом індустрією в Європі», -  додав Директор Директорату культури і Креативності Європейської комісії Мішель Ман`єр на відкритті Міжнародного форуму "Креативна Україна". А також запросив Україну приєднатися в 2018 році  до культурних проектів, присвячених проведенню в Європі  року культурної спадщини,  яка буде мати більшу програму з більшим бюджетом та міжнародними партнерами.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України