українська російська англійська

У Чернігові триває 25-ий ювілейний Міжнародний фестиваль "Слов'янські театральні зустрічі"

23.10.2017 | 10:59

З 20 по 27 жовтня  у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка вже традиційно проходить XXV-ий Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі». Участь у ювілейному фестивалі беруть 10 театральних колективів з України, Білорусі, Польщі.

 

 

«Фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» має багату історію свого існування, і  є чи не найстарішим театральним форумом  в Україні. Особливо важливо, що ця подія традиційно проходить на Чернігівщині,  створюючи умови для мистецького розвитку цього краю, привертаючи увагу до його багатої культурної спадщини. Сьогодні, як ніколи важливо підтримувати та розвивати регіональні мистецькі події, демонструючи значну роль, яку відіграє культура в розвитку потенціалу регіону, відбудовує, мирить, об’єднує, окрім того, дарує гарний настрій та надію – сказав Міністр культури України Євген Нищук, вітаючи господарів, гостей та учасників фестивалю.

Він також вручив урядові відзнаки кращим театральним діячам краю.

 

 

Театральна програма розпочалась виставою колективу Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка  «Три товариші» за однойменним романом Е.-М.Ремарка  (режисер-постановник – народний артист України Юрій Одинокий).

Євген Нищук, який у  виставі виконав одну із головних ролей (Роберта Локампа),  підкреслив – вистава є дуже актуальною у сьогоднішній  Україні.

 

«Відчуття Ремарка і відчуття наших героїв, які жили в 20-ті роки минулого століття, дуже переплетені з сьогоденням – коли молоді люди повертаються з війни і не знають куди себе подіти, як облаштувати життя, як знайти роботу, як зберегти дружбу і як знайти своє кохання. Ця вистава є дуже близька, особистісна, бо є речі і переплетіння того, що відбулось в моєму життя – втрата дружини та близької людини, бажання зберегти дружбу – це важливі речі і вони насправді проносяться ниткою через всю виставу. Для кожного з нас це близька тема», - поділився своїми враженнями від роботи над виставою Євген Нищук.

 

 

Насичена тижнева театральна програма представить як класичні спектаклі, так й твори сучасних митців у виконанні театральних колективів із Києва, Дніпра, Полтави, Ніжина, Херсону, Чернігова, а також гостей з  Варшави та Гомеля.

 

Довідково.

Фестиваль «Слов'янські театральні зустрічі» – один із багатолітніх театральних форумів в Україні, який був започаткований на Чернігівщині ще наприкінці минулого століття під девізом: «Театр як засіб взаємного розуміння і зміцнення миру між народами». Ініціатором його заснування виступила директор Чернігівського облмуздрамтеатру імені Тараса Григоровича Шевченка, заслужений працівник культури України Олена Латиш за співучастю тодішніх директорів Брянського і Гомельського обласних театрів. З початку свого заснування Чернігівський форум мав формат Міжреспубліканського театрального фестивалю трьох сусідніх прикордонних областей. І тільки, починаючи з 2001 року згідно з рішенням Міністерства культури України цей театральний фестиваль отримав престижний статус Міжнародного.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України