українська російська англійська

"Відродження знаних форумів балетного мистецтва в Україні стане гарним прикладом уваги суспільства та держави до культурної сфери нашої країни", - Євген Нищук

24.10.2017 | 18:29

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з відомим українським танцівником, зіркою світового балету Сергієм Полуніним, який зараз перебуває в Києві з української прем'єрою документального фільму "Танцюрист". Темою розмови стало ініційоване Міністром культури питання відродження Міжнародного фестивалю балету «Серж Лифар де ля данс» та Міжнародного конкурсу артистів балету та хореографів імені Сержа Лифаря, переможцем якого у 2007 році став сам Сергій Полунін. Цей знаний у світі форум балету з того часу у Києві не відбувався, тому питання його відновлення постало на часі.

 

 «Наші українські талановиті майстри сцени, знані по всьому світу, підкорюють своїм мистецтвом вибагливу публіку на найкращих всесвітньо визнаних мистецьких майданчиках, виконуючи місію культурної дипломатії. Це дає можливість продемонструвати світові наскільки Україна багата талантами, якою різноманітною та неординарною є її культура. Відродження знаних у світі форумів балетного мистецтва в Україні стане гарним прикладом уваги суспільства та держави до культурної сфери нашої країни, а також стартом для нових українських талантів за якими майбутнє», - сказав Євген Нищук.

 

 

 На переконання Сергія Полуніна, повернення визнаних світом українських талантів на Батьківщину сьогодні є надзвичайно важливим кроком для розвитку української балетної школи та визнання світом мистецьких майстерних досягнень українських танцівників. Він також висловив готовність сприяти у відновленню Фестивалю та частіше відвідувати Україну, також активно продовжувати представляючи її за кордоном.

 

 

У зустрічі також взяли участь радник Міністра культури, режисер Сергій Проскурня, зірки Національного театру опери і балету імені Тараса Шевченка Катерина Кухар і Олександр Стоянов, а також організатори показу фільму "Танцюрист" в Україні - Аліка Харченко і Тетяна Токарєва.

 

 

Сергій Полунін народився в Херсоні. У 9 років переїхав до Києва, навчався в Київському хореографічному училищі. У 13 років він переїхав на навчання до Лондона, яке спонсорував Фонд Нурієва, у 17 увійшов до трупи Королівського Балету, а через два роки став наймолодшим прем’єром Королівського Балету за всю його історію. Сьогодні український танцівник бере участь в постановках по всьому світі, знімається в фільмах. Автором документальної стрічки «Танцюрист» є американський режисер Стівен Кантор, яка розповідає життєвий і творчий шлях Сергія Полуніна, починаючи з дитинства у Херсоні, навчання в Києві, через стрімку кар’єру в Королівському балеті в Лондоні та роботу в найкращих театрах світу. Для створення картини режисер використав матеріали з сімейного архіву Полуніна, численні інтерв’ю з його колегами. В український прокат фільм виходить 26 жовтня.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України