українська російська англійська

Між Міністерством культури та новоствореною релігійною організацією "Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим" підписано Меморандум про співробітництво та взаємодію

26.10.2017 | 17:36

Нещодавно в місті Києві під час роботи Першої Міжнародної міжконфесійної конференції «Роль релігійних цінностей у зміцненні соціальної стабільності та поширенні культури мирного співжиття й подолання ненависті» було підписано Меморандум про співробітництво та взаємодію між Міністерством культури України та новоствореною релігійною організацією «Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим» (ДУМК).

 

Від Міністерства культури Меморандум підписав директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш.

«Зазначена подія має унікальне значення, адже в історії незалежної України це перший випадок, коли релігійна організація підписує меморандум про співпрацю з державною установою, яка у відповідності до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» є  центральним органом виконавчої влади, що реалізує та забезпечує проведення державної політики у сфері релігії», -  прокоментував підписання цього документу Андрій Юраш.

Він також розкрив деякі положення підписаного Меморандуму. Так, зокрема, метою документу є спільна і погоджена організація взаємовідносин між сторонами щодо виконання вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», окрема його 9-ї статті. Для її досягнення сторони планують здійснювати спільну аналітично-методичну роботу з проблематики відносин між державними органами та релігійними організаціями мусульман, узагальнюючи прогресивний досвід з цього питання, проводити спільні заходи, сприяти в межах компетенції проведенню соціально-значущих та культурних проектів, які можуть бути ініційовані сторонами.

Підсумовуючи свій виступ, Андрій Юраш зазначив, що Міністерство культури України відкрите для підписання подібних рамкових документів і з іншими не тільки новоствореними, але й діючими релігійними управліннями й центрами релігійних організацій в Україні.

«Саме така модель допоможе вповні відкрити унікальний потенціал державно-релігійної співпраці, який закладено в існуючій у нашій державі моделі взаємин, базованій на вже згаданому Законі. Окрім того, відповідний досвід допоможе системно підійти до обговорення базової проблематики концепції державно-релігійних взаємин, де потреба і можливість підписання подібних двосторонніх договорів об’єктивно має віднайти своє якнайповніше втілення й реалізацію, і яка вже більше півтора десятка років гостро стоїть на порядку денному стосунків між державою та релігійними організаціями у нашій державі», - додав він.

 

ДУМК – релігійний центр, який було створено на материковій Україні для координації діяльності об’єднання релігійних громад мусульман – кримських татар, що були вимушені залишити окуповану РФ Автономну Республіку Крим.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України