українська російська англійська

Триває 14-те засідання Аd Hoc Комітету Ради Європи з питань ромів та кочівників (CAHROM)

27.10.2017 | 11:49

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш у  якості постійного представника від України бере участь у роботі 14-го засідання Аd Hoc Комітету Ради Європи з питань ромів та кочівників (CAHROM), яке триває у Страсбурзі з 24-го до 28-го вересня.

CAHROM покликаний захищати та поглиблювати права ромської спільноти та  об’єднує на сьогодні офіційно призначених репрезентантів 41 країни та кількох десятків спостерігачів від багатьох міжнародних організацій й інституцій.

 

 

У рамках засідання Комітету відбулося детальне обговорення Звіту групи експертів, які вперше в історії незалежної України здійснили спеціальний тематичний моніторинговий візит до нашої держави 26-28 квітня 2017 року.

З розгорнутим повідомленням стосовно обставин підготовки та проведення візиту, а також – базових проблемних питань, до учасників засідання звернувся Андрій Юраш. Зокрема, він зазначив, що задекларована проблематика візиту (виклики і кращі практики із застосування Стратегії інтеграції ромів зі спеціальним фокусом на проблемах браку особистих ідентифікаційних документів та удосконаленні доступу до соціальних послуг, включаючи медичне обслуговування) була цілком закономірною і логічною, оскільки вона продовжувала практику вивчення подібної проблематики у рамках попередніх тематичних візитів до інших країн -  до Молдови в 2012-му році (в рамках якого було вивчено роль центральних, регіональних та місцевих влад щодо імплементації національної стратегії стосовно ромів)  та Італії у квітні 2014-го року ( у центрі уваги перебувало вирішення питань з отриманням документів представниками ромської спільноти, які потрапили до цієї країни з простору колишньої Югославії).

 

Ініціюючи та реалізуючи ідею такого тематичного візиту, Міністерство культури України, як орган, відповідальний за реалізацію на сучасному етапі головних принципів національної Стратегії інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року, мало на увазі, що організація візиту та спілкування міжнародних експертів з представниками різних міністерств і відомств, залучених до реалізації Стратегії, мотивує останніх до того, аби докладати більших зусиль для того, щоб Стратегія отримали найбільшу, неформальну підтримку з їхнього боку. Запропонований Андрієм Юрашем знайшов підтримку серед учасників  дискусії, зокрема представниками країн, які брали участь у візиті, - Грецією, Сербією, колишньою югославською республікою Македонією, Польщею.

 

Важливо відзначити, що директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України спеціально наголосив на ролі, яку його відомство відіграє у загальнонаціональному вимірі стосовно ініціювання, підтримки та реалізації різноманітних ініціатив, які стосуються ромської проблематики. Цей момент було спеціально відзначено у проекті Звіту групи експертів.

 

 

Андрій Юраш також наголосив на тому, що до спілкування з міжнародними експертами було долучено представників майже десяти міністерств і відомств центрального рівня і представників місцевої влади із Одеської області, де є друга за чисельністю в Україні ромська громада та представників Міжнародного фонду «Відродження», які підтримали процес організації візиту та влаштували для них неформальне спілкування з майже 15-ма представниками – лідерами ромських громадських організацій, зокрема із Закарпаття, де присутня найбільша ромська громада в Україні.

 

Саме активна участь громадянського суспільства у постановці та вирішенні питань, пов’язаних з ромською національною спільнотою, на думку представника Греції у тематичній групі, є однією з важливих особливостей української ситуації, чого немає ні в Греції, ні в інших державах, де присутність і частка ромської спільноти є значно вищою, наприклад, у Румунії, Албанії чи Болгарії.

 

Окрім обговорення результатів тематичного візиту до України, подібні дискусії відбулися й щодо результатів реалізованих також протягом останнього року візитів до Литви, Австрії та Грузії. Значну частку часу під час засідань Комітету було приділено обміну інформацією між членами CAHROM-у, офіційними репрезентантами держав-учасниць, та представниками громадських і міжнародних організацій, які в фокусі уваги також тримають ромську проблематику.

Проведення наступного засідання Комітету, яке буде зосереджено на представленні досягнень окремих країн, що беруть участь у роботі Комітету, у сфері захисту та інтеграції ромської національної меншини, призначено на весну наступного року в  столиці Греції – місті Афіни.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України