українська російська англійська

Мінкультури провело семінар з актуальних питань розвитку початкової мистецької освіти для західних регіонів

30.10.2017 | 15:27

У Львові Міністерством культури України проведено черговий регіональний семінар, присвячений питанням розвитку початкової мистецької освіти, у якому взяли участь керівники мистецьких шкіл з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей.

 

 

На чотирьох модулях семінару учасники опрацювали теми «Початкова мистецька освіта в умовах реформування сфер освіти та культури», «Початкова мистецька освіта та пріоритети діяльності Уряду до 2020 року, «Новації Закону України «Про освіту», які стосуються початкової мистецької освіти», «Стратегічне планування в закладі початкової мистецької освіти як фактор розвитку закладу в умовах децентралізації та освітньої реформи» та «Проектний менеджмент у закладі початкової мистецької освіти: додаткові можливості для розвитку».

Начальник відділу мистецької і художньої освіти  Мінкультури Тетяна Колос провела вступне заняття, на якому були розглянуті новації у законодавстві України щодо подальшого розвитку системи мистецької освіти загалом та початкової мистецької освіти зокрема. Зокрема, було наголошено на тому, що зміни в діяльності мистецьких шкіл неминучі і мають орієнтуватися на відновлення статусу мистецької школи як важливого соціального інституту громади, на максимальний доступ до початкової мистецької освіти різних категорій громадян. Окрему увагу було приділено Пріоритетам діяльності Уряду на 2017-2020 роки, одним з яких є модернізація змісту та умов надання мистецької освіти.             

 

 

 

Керівники мистецьких шкіл західного регіону в межах наступних модулів, прослухавши теорію, мали можливість на практиці опанувати основи стратегічного планування (тренер – Тетяна Колос) та проектування (тренер – Оксана Кравчук, директор Харківської дитячої школи мистецтв імені І. Дунаєвського) в закладі початкової мистецької освіти, застосувавши ці інструменти під час розроблення елементів конкретних стратегічних планів шкіл та проектів для вирішення окремих тактичних проблем, спрямованих на пошук додаткових джерел фінансування.

 

Робота в групах була досить ефективною, оскільки кожен з учасників семінару мав можливість висловити своє бачення щодо найбільш актуальних проблем, з якими стикаються нині мистецькі школи, а також запропонувати власні шляхи вирішення зазначених проблем. У цих активностях керівники набували компетентностей системно мислити та нестандартно (без стереотипів) оцінювати наявну ситуацію в очолюваних ними закладах, а також визначати та формулювати проблеми, ставити мету, визначати стратегічні та оперативні цілі, формулювати бажані результати, а також показники та індикатори їх досягнення. Цікаво, що учасники груп, які мали можливість самостійно визначати актуальні для себе напрямки змін, зосередили свою увагу не на фінансуванні шкіл, а на підвищенні якості кадрового складу шкіл та роботі щодо формування учнівського контингенту. Також була виявлена готовність майже всіх керівників мистецьких шкіл, які взяли участь у цьому модулі, розробити стратегічні плани діяльності своїх закладів.

 

Корисним для учасників стало і розроблення проектів на здобуття грантового фінансування для вирішення питань матеріально-технічного забезпечення шкіл. Більшість з цих проектів були основані на реальній ситуації з орієнтуванням на реальних донорів, що стало для їх розробників готовою моделлю для подання на грантову підтримку.       

 

Останній модуль семінару був присвячений найбільш актуальному питанню для керівників мистецьких шкіл на даному етапі – проекту Концепції сучасної мистецької школи, розробленого робочою групою команди змін у м. Житомирі з урахуванням пропозицій мистецько-освітньої громадськості. Затвердження Концепції є одним із завдань щодо реалізації пріоритетних дій уряду на 2017 рік і стане дорожньою картою, бажаною моделлю розвитку мистецьких шкіл у середньостроковій перспективі.

Учасники погодилися з представленою в проекті Концепції оцінкою наявного стану початкової мистецької освіти та мистецьких шкіл та підтримали структуру і зміст проекту.

 

Наступний семінар планується провести в м. Києві в грудні цього року. До участі до цього семінару будуть запрошені керівники мистецьких шкіл – учасники групи змін північно-центрального регіону України.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України