українська російська англійська

У Києві Урочистою академією відзначили 500-річчя Реформації

31.10.2017 | 09:35

До відзначення 500-річчя Реформації у Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса Шевченка відбулася Урочиста академія за участю офіційних осіб держави, представників депутатського корпусу та релігійних організацій.

«500 років - це та дата і той ювілей, яким навіть у світовому масштабі кожен може пишатися, і наша країна разом з Європою пройшла цей складний 500-річний шлях  реформації. Саме рух і дух Реформації призвів до змін у суспільстві – переосмислення світоглядів, розвиток книгодрукування, становлення культури суспільства», - сказала під час свого виступу перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

«В цей день я не можу не згадати про справжні героїчні вчинки багатьох представників протестантських релігійних організацій, як під час Революції Гідності так і ведення несправедливої війни на Сході України. І тепер, коли держава переживає дуже важкі часи, існує багато прикладів, коли соціальні і духовні служіння протестантських релігійних громад  стають у нагоді, підтримують тих, хто потребує допомоги».

 

 

Вона також наголосила, що Україна є поліконфесійною  та полірелігійною державою і багато в чому це сталося  завдяки реформаторському духу.

«Сьогодні наша країна теж реформується, оновлення і вдосконалення країни дуже співзвучне з тією подією, заради якої ми всі зібрались. Ми чуємо про реформування тої чи іншої галузі кожного дня, але насправді реформацію треба починати з себе, зі зміни своєї свідомості. Ми щодня маємо  задавати собі питання, що ми можемо зробити  для країни, суспільства, родини і себе», - додала перший заступник Міністра культури України.

 

 

Під час Урочистої академія з нагоди Дня Реформації  окрім виступів офіційних осіб, презентували фільм  Вахтанга Кіпіані  «Реформація та її батько Лютер» та представили святковий концерт за участю Київського симфонічного оркестру і хору та Національної академічної капели «Думка» (диригент Вес Дженсон).

 

 

Нагадаємо, що згідно із затвердженим Урядом Планом заходів з підготовки та відзначення у 2017 році в Україні 500-річчя Реформації, урочистості з нагоди цієї визначної дати тривають в країні продовж року. Зокрема, запланована низка тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів.  Так, у Полтаві була представлена ретроспектива тематичних книг «Європа. Епоха Реформації», у Луцьку  відбувся круглий стіл «Реформація — рух, що змінив світ», у Києві  була проведена Міжнародна науково-богословська конференція «Реформація і розвиток освіти», у Львові -  круглий стіл «Протестантизм: історія та сьогодення», в Одесі  - конференція я «Біблія і  Реформація», у Луцьку  - Міжнародна конференція «За межею страждань», у Чернігові - круглий стіл «Реформація — 500 і Чернігівщина. Вплив духовної культури на розвиток суспільства», у Меджибізькій фортеці  проведено Науково-практичну конференцію до 500-річчя Реформації, у Національній академії Національної гвардії України провели круглий стіл щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації та інші науково-просвітницькі заходи.

Також 3-5 листопада у столичному Палаці «Україна» відбудеться підсумковий Форум «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє».

На загальнонаціональному суспільному телеканалі відбувалася трансляція циклів тематичних теле - та - радіопередач, демонстрація відповідних документальних і художніх фільмів, присвячених історії Реформації.

До 500-річчя Реформації підготовлені та випущені наукові, науково-популярні праці та твори діячів Реформації, створені музейні експозиції.

Національним банком України випущена монета, присвячена важливому явищу європейської культури — 500-річчю Реформації. Монету введено в обіг 15 вересня 2017 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України