українська російська англійська

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії відзначив 90-річчний ювілей

02.11.2017 | 15:26

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, перебуваючи з робочою поїздкою до Миколаївської області, взяв участь у святкових заходах з нагоди відзначення 90-річчя  з дня заснування провідного театрального закладу області  - Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

Юрій Рибачук разом з директором-художнім керівником театру, народним артистом України  Миколою Берсоном оглянув заклад та ознайомився з історією та проблематикою творчої діяльності  театру, а також з  його технічною базою.

 

 

Святкові заходи розпочалися погашенням власної марки Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, випущеної обмеженим тиражем спеціально до 90 річчя закладу. На одному із конвертів і марці зображено фасад театру, на іншому - сцена з вистави «Маруся Чурай». Ці екземпляри після спецпогашення були передані на вічне зберігання в Миколаївський обласний краєзнавчий музей.

 

 

Свій 91-й сезон театр розпочав виставою-бенефісом "90 перлин на оксамиті рампи", яку  відвідали народні депутати України, перший заступник Миколаївського міського голови Андрій Дадівєрін,  депутати Миколаївської обласної та міської рад, визначні діячі культури.

Вітаючи колектив театру з ювілеєм, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук відзначив значний вклад театру у розвиток культурного життя Миколаївщини та вагомі творчі досягнення закладу.

«Цей театр особливий, тут панує український дух, українське слово, українська пісня. Цей театр унікальний за своїм творчим профілем – він поєднує новаторство і творче опрацювання класичної спадщини», - сказав Юрій Рибачук.

 

 

Він також вручив грамоти Міністерства культури України працівникам театру, акторам театральної трупи за їх визначний вклад у розвиток культури.

 

 

Представлена колективом театру творча програма -  «90 перлин на оксамиті рампи»  -  в повній мірі розкрила значний потенціал трупи та познайомила глядачів з різнобарвною палітрою жанрів та форм сценічної майстерності театру.

 

 

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії розпочав свою творчу діяльність 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окружній політосвіті Театру юного глядача. У 1980 році театру присвоїли новий статус  — Миколаївський український театр драми та музичної комедії під керівництвом головного режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Олега Ігнатьєва. У вересні 2001 року йому було присвоєно статус академічного. У театрі відкрито Малу сцену -  одним з напрямків якої є просвітницька діяльність. Кожного сезону тут відбувається 8-9 прем'єр Лише за останні десять років театр показав 3200 вистав, які подивилися понад 1,5 мільйона глядачів. За роки свого існування театр з успіхом побував з гастролями у більш ніж 100 містах. Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії  є учасником багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, в яких посідав почесні місця, серед них: Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», «Класика — сьогодні», «Херсонеські ігри», Всеукраїнський телефестиваль «Калинові острови», «Найкраща музична прем'єра» та багато інших.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України