українська російська англійська

"Процедура інтернет-голосування до Наглядової ради Українського культурного фонду є надзвичайно важливим досвідом для Мінкультури"- Євген Нищук

07.11.2017 | 16:50

Сьогодні, 7 листопада під час прес-конференції в ІА «Укрінформ», Міністр культури України Євген Нищук  повідомив про  результати проведеного рейтингового інтернет-голосування з обрання відповідної частини Наглядової ради Українського культурного фонду та здійснену  в цьому напрямку роботу відомства.

 

За результатами рейтингового інтернет-голосування  до відповідної частини Наглядової ради Українського культурного фонду були обрані - Владислав  Корнієнко (16 голосів) і  Сергій Сьомкін (12 голосів) від громадських інституцій  та Олексій Кужельний (17 голосів) і Алла Іванівна Гордієнко (11 голосів)  від представників закладів культури.

 

 

«Для нашого суспільства дуже важливою подією стало підписання Президентом України Закону «Про Український культурний фонд»,  який має увійти в дію з 1 січня 2018 року. Ці півроку були присвячені організаційній роботі, у тому числі на Мінкультури було покладено завдання організувати та провести рейтингове інтернет-голосування з обрання кандидатур до Наглядової ради Українського культурного фонду та підготовці відповідних підзаконних актів», - зазначив під час виступу Євген Нищук.

 

 

«Це надзвичайна подія для культурної і мистецької спільноти, адже  створення Українського культурного фонду має на меті підтримку всіх мистецьких проектів по різних напрямках, як державного, так і недержавного сектору. І, що дуже важливо, зробить можливим залучення до їх реалізації, як державні так і приватні кошти, через прозорий експертний відбір культурно-мистецьких проектів».

 

Як повідомив Євген Нищук,  на Мінкультури було покладено завдання організувати та провести рейтингове інтернет-голосування з обрання кандидатур до Наглядової ради Українського культурного фонду. З цією метою Міністерством культури України та Громадською організацією «Електронна демократія» було підписано Меморандум про співпрацю, оскільки ця громадська організація має значний досвід у співпраці з центральними органами виконавчої влади, зокрема, в частині надання програмного забезпечення для електронних голосувань та проведення спостереження за прозорістю голосування.

«Слід додати, що таку процедуру інтернет-голосування Мінкультури проводило вперше і вже має надзвичайно важливий досвід відповідної роботи. Залучаючи «Електронну демократію» до співпраці, Міністерство прагнуло використати кращі практики світу в питаннях підвищення рівня прозорості та відкритості своєї роботи.  Результати, які ми отримали, є свідченням того, що це нам вдалося. Для нас це чудовий досвід, яким ми будемо послуговуватися і надалі» -  сказав Євген Нищук.

 

Він також нагадав, що до Наглядової ради Фонду  також увійдуть 2 особи визначені Міністерством культури України, а також 2 особи - визначені Президентом України. З 11 липня по 22 вересня 2017 року Міністерство культури України провело прийом документів кандидатів до складу Наглядової ради Фонду. Від закладів культури було подано 31 кандидатуру,  громадських об'єднань – 14. Реєстрацію осіб уповноважених на голосування Міністерство проводило з 11 по 30 вересня 2017 року і за результатами роботи було зареєстровано 102 особи, з них 57 – від закладів культури та 45 від громадських об’єднань. Мінкультури проводило процедуру рейтингового інтернет-голосування протягом двох тижнів, з 13 по 27 жовтня 2017 року. За результатами проведеного  голосування 97%  уповноважених осіб використали своє право віддати голос за обрану кандидатуру.

 

 

Голова ГО «Електронна демократія» Володимир Фльонц представив результати проведеної роботи  та відзначив високий рівень прозорості проведення голосування.

 

«Інтернет голосування перестало бути терміном майбутнього – це наше сьогодення і сучасність, наразі, це вже термін, який існує в українському законодавстві. Це інструмент, еволюційний розвиток засобів представницької демократії і волевиявлення», - зазначив Володимир Фльонц.

 

 

Він також наголосив, що згідно статистики показники застарілих видів голосування надзвичайно низькі, натомість, за допомогою інтернет-голосування було отримано вражаючі результати - понад 97% користувачів, які охопили 22 регіони України. За словами Володимира Фльонца, голосування базувалося на трьох принципах – ідентифікації учасника за допомогою електронного підпису, використанні у голосуванні квитанцій та інноваційних засобів захисту бази даних .

 

Віктор Нестуля, незалежний експерт,  директор програм інноваційних проектів Transparency International Україна, відзначив, що система, використана при проведенні рейтингового інтернет - голосування, повністю гарантує прозорість процесу і відсутність втручань та маніпуляцій зовні.

 

 

«Дуже важливо, що принципи, задекларовані в Законі, зокрема інноваційність, відкритість та прозорість, дійсно чітко дотримуються. Ми вважаємо це надзвичайно важливим. Зі свого боку, як незалежного спостерігача, ми підтверджуємо чесність та справедливість проведеного голосування» - наголосив Віктор Нестуля.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України