українська російська англійська

У Києві обговорили механізми формування державної політика у сфері захисту прав національних меншин

09.11.2017 | 10:49

У рамках залучення інструменту технічної допомоги та обміну досвідом Єврокомісії ТАІЕХ, Міністерством культури України організовано семінар на тему «Державна політика у сфері захисту прав національних меншин, співпраця органів влади із неурядовими організаціями».

 

 

У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, зокрема, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, а також обласних державних та Київської міської адміністрацій, до компетенції яких віднесено виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної етнонаціональної політики,  представники неурядових громадських організацій. До роботи у семінарі також були залучені міжнародні експерти із Німеччини, Румунії та Хорватії.

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш представив до уваги учасників семінару презентацію на тему «Українське законодавство та стан реалізації державної політики у сфері забезпечення прав національних меншин».

У своєму виступі  Андрій Юраш відзначив, що головною тенденцією сфери етнополітики є той факт, що останніми роками вона починає жити повноцінним життям на основі того, що всі учасники відповідних процесів починають усвідомлювати свої обов’язки та зобов’язання.

 

«Зокрема з боку усіх осіб, долучених до реалізації державної етнополітики у рамках структур Міністерства культури України, можна констатувати такі базові підходи, як усвідомлення складності й надважливості процесів; довіра до всіх, хто намагається творчо реалізовувати дерзжавні завдання у відповідній ділянці та намагання робити у цій сфері численні інвестиції – інтелектуальні, методологічні, організаційні», - повідомив Андрій Юраш.

 

 

На думку директора Департаменту у справах релігій та національностей, констатований з боку керівництва Міністерства культури України підхід передбачає,  що очікування суспільства треба виправдовувати. З цієї установки й випливає орієнтованість на продукування важливих ініціатив, посилення об’єктивного рівня відповідальності, а також перехід на новий рівень роботи: від механічного виконання обов’язків до творчого співдіяння з організаціями національних спільнот. Задля досягнення очікуваного максимального результату потрібне, чітке усвідомлення мети: що і як робити, аби національні меншини відчували себе повністю вільно і комфортно в українському суспільному середовищі.

 

Європейські експерти поділилися своїм досвідом щодо законодавчого врегулювання питань забезпечення прав національних меншин; стандартів, кращих практик та інституційних спроможностей щодо забезпечення рівності і недискримінації; вирішення питань забезпечення інтеграції представників ромського населення на державному та місцевому рівнях у країнах-членах ЄС.

 

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання  прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина розповіла про виклики та позитивні зрушення у сфері забезпечення прав національних меншин з точки зору обох сторін – влади та неурядових організацій.

 

Про досвід, перспективи співпраці та очікування  розповіли під час виступів представники громадських організацій, зокрема: Ради національностей України, Асамблеї національностей України, Асоціації національно-культурних об’єднань України, Інтернаціонального Союзу, Конгресу національних громад України, та представники центральних органів виконавчої влади.

Свої досягнення у сфері забезпечення прав національних меншин на місцевому рівні мали змогу презентувати також і представники обласних державних адміністрацій.

 

Між учасниками семінару відбулось ряд панельних дискусій, під час яких вдалося досягти деяких конструктивних рішень та виробити спільну позицію щодо вирішення найбільш актуальних питань у етнополітичній сфері.

 

Підводячи підсумки дводенної роботи, всі учасники семінару дійшли висновку, що такі заходи є майданчиком, важливим і потрібним інструментом  для забезпечення співпраці представників усіх сторін – центральної і місцевої влади,  громадських організацій, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, українських та міжнародних експертів, для пошуку консолідованих, конструктивних, ефективних і дієвих рішень та механізмів у сфері забезпечення та реалізації прав національних меншин.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України