українська російська англійська

Експертна рада з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Мінкультури ознайомилась з особливостями релігійних процесів Донецького регіону

13.11.2017 | 14:34

Під час виїзного засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України до міста Маріуполя, був здійснений детальний моніторинг релігійних процесів регіону. Члени Експертної ради  також ознайомилися з особливостями діяльності релігійних організацій в зоні проведення антитерористичної операції (АТО).

 

 

Експерти разом з представниками релігійних організацій півдня Донеччини обговорили актуальні питання державно-церковних відносин в Україні та їх регіональні особливості. Зокрема, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш наголосив на важливості дієвої співпраці релігійних організацій та державних органів влади для досягнення соціальної стабільності в державі та подолання дискримінації за релігійною ознакою.

 

 

Представники релігійних організацій, які взяли участь у роботі Експертної ради, в своїх виступах розкрили особливості та проблемні моменти в діяльності громад регіону. Акцентували увагу експертів на тих соціальних викликах, які постали перед релігійними громадами, які знаходяться в межах території АТО. Священнослужителі на конкретних прикладах показали особливості співпраці з органами державної влади, військовим керівництвом та між самими релігійними організаціями в цих складних умовах.

 

 

Також під час засідання обговорили низку інших важливих питань. Зокрема, дискутували, щодо механізмів реагування на не толерантні висловлювання, прояви екстремізму та сепаратизму в релігійному середовищі. Процес внесення змін до статутів релігійних організацій у відповідності до норм Податкового кодексу України та проблемні моменти, з якими зіштовхнулися місцеві релігійні організації під час проходження цієї процедури.

 

Окрім того, експерти розглядали питання щодо особливостей реєстрації статутів міжконфесійних релігійних об’єднань та проблему кореляції внутрішніх настанов релігійних організацій із нормами законодавства України, особливості інституалізації служби військового духовенства (капеланської служби) та проходження альтернативної  (невійськової) служби тощо.

 

 

У рамках виїзного засідання, члени Експертної ради провели низку робочих зустрічей. Зокрема, в Маріупольському державному університеті науковці зустрілися із секретарем Маріупольської міської ради Степаном Махсмою та Радою громадських організацій національних меншин міста Маріуполя, а також обговорили питання релігієзнавчої освіти з ректором цього вищого навчального закладу Костянтином Балабановим.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України