українська російська англійська

Під час 28-ї сесії робочої групи ООН з прав людини розглянули та обговорили чергову Національну Доповідь України

15.11.2017 | 11:49

15 листопада у женевській штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй відбулося спеціальне засідання, присвячене представленню та обговоренню рекомендацій та коментарів інституцій і країн-членів ООН, а також правозахисних організацій до чергової Національної Доповіді України у рамках проходження 3-го циклу Універсального Періодичного Огляду щодо стану дотримання прав людини в Україні.

У засіданні взяла участь українська делегація у складі 15 осіб на чолі із заступником Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції  Сергієм Петуховим. До її складу увійшов також представник Міністерства культури України, директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш.

 

 

У дискусії стосовно представленої Україною Доповіді взяли участь 77 країн – членів ООН. У попередньо надісланих ними коментарях, зауваженнях та рекомендаціях міститься багато питань, які безпосередньо стосуються проблематики забезпечення прав національних меншин та релігійних спільнот. Зокрема, найбільше (16) питань стосувалися прав корінних народів загалом та кримськотатарського народу зокрема. Крім того, 9 держав торкнулися проблематики ромів, 8 – осіб африканського походження, 6 – проблематики поширення ісламофобських поглядів, 3 – забепечення прав релігійних організацій, а в більш, як двадцяти доповідях звучали загальні питання щодо забезпечення прав національних меншин.

 

Відзначаючи вражаючий прогрес України у ділянці забезпечення прав національних та інших меншин, водночас, в якості домінантної думки звучала теза про необхідність й подальшого слідування України у рамках обраного шляху дотримання загальноєвропейських принципів та зобов’язань.

 

Відповідаючи на порушенні питання, які стосуються компетенції Міністерства культури України, Андрій Юраш відзначив, що після прийняття 2013-го року Стратегії інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство та відповідного Плану дій завдяки зусиллям відомства були здійснені важливі кроки у цьому ж напрямі. Зокрема, 2015 року було затверджено Міжвідомчу робочу групу з імплементації цієї Стратегії, а на першому засіданні Групи, у листопаді минулого року, було утворено 5 спеціальних підгруп, які об’єднали центральні відомства України відповідно до сфери компетенції та магістрального напряму прикладання головних зусиль – 1) у ділянці освіти та культури; 2) організаційних питань та зв’язку медіями; 3) вирішення житлових питань та медицини; 4) правоохоронних питань; 5) соціальної проблематики.

 

 

«Крім того», - зауважив директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, - «важливо відзначити, що у рамках роботи Міжвідомчої групи значна увага була звернута на забезпечення участі лідерів ромських організацій у діяльності цієї структури. Зокрема, керівник найавторитетнішої жіночої ромської організації «Чіріклі» Земфіра Кондур була призначена заступником голови Міжвідомчої Робочої Групи, що є очевидним і надзвичайно показовим кроком з боку нашої держави у напрямі утвердження гендерної рівності серед ромської спільноти».

 

 

Андрій Юраш також навів інші конкретні міркування та цифри, які свідчать про те, що ромська проблематика є однією з пріоритетних для Української держави у сенсі зреалізування нею своєї етнополітичної стратегії. Так, кількість осіб ромської національності, які не можуть отримати власних ідентифікаційних документів знизилася до 10-17%, що зафіксовано в нещодавно затвердженому звіті групи експертів Спеціального комітету Ради Європи з питань ромів та кочівників, які відвідали Україну у квітні цього року. Чисельність дітей ромської національності, які на регулярній основі почали відвідувати середню школу протягом останнього повного академічного року зросла, у порівнянні з попереднім академічним роком, зросла на 37%.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України