українська російська англійська

Підведені підсумки реалізації проекту "Програма Східного партнерства "Культура" ІІ" в Україні

17.11.2017 | 14:13

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, член Наглядової ради від України проекту «Програма Східного партнерства «Культура» ІІ», взяла участь у  третьому засіданні Наглядового комітету програми Європейського Союзу – Східного партнерства «Культура і креативність», яке відбувалося у Брюсселі (Королівство Бельгія).

 

Були підведені  підсумки реалізації програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність», метою якої є підтримка культурних та креативних секторів та їх  внеску у сталий гуманітарний та соціально-економічний розвиток в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні (офіційна назва проекту «Програма Східного партнерства «Культура» ІІ»). Також було напрацьовано подальші вектори роботи в рамках майбутньої програми Східного партнерства, яка буде презентована за кілька місяців. Зокрема, українська сторона сфокусувала увагу на культурній децентралізації регіонів з залученням  молоді, навчанні журналістів, визначенні донорських організацій і співробітництва в кореляції з іншими проектами і продовження проекту «COMUS».

 

Як повідомила Світлана Фоменко, «Програма Східного партнерства «Культура» ІІ», яка реалізується консорціумом під керівництвом Британської Ради у партнерстві з Фондом Сорос-Молдова, Національним центром культури в Польщі і Ґете-Інститутом, стала важливим інструментом для розвитку сектору культурних і креативних індустрій в Україні.

Так, у рамках програми реалізована  ціла низка проектів і ініціатив. Серед них, проект «Система індикаторів впливу культури на розвиток – CDIS», який визначає взаємозв’язок між культурою та загальним розвитком, секторальні дослідження сфери управління культурою. Також  була надана значна підтримка бюро «Креативна Європа Україна»,  реалізовані програми грантової підтримки, навчальні й інформаційні заходи для представників сектору культури і креативності України.

 

У  рамках програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність» на запит Міністерства культури було проведено функціональну діагностику Міністерства.  Європейська сторона високо оцінила прогрес України в напрямку реформування державного управління в сфері культури.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України