українська російська англійська

У Мінкультури обговорили проект Концепції державної етнонаціональної політики України

17.11.2017 | 12:20

Під головуванням першого заступника Міністра культури України  Світлани Фоменко відбулося чергове  засідання Експертної ради Мінкультури з питань етнополітики, під час якого розглядався проект Концепції державної етнонаціональної політики України, підготовлений членами однієї з робочих груп Ради.

 

 

Відкриваючи засідання, Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко відмітила, що була проведена велика спільна робота по напрацюванню Концепції державної етнонаціональної політики, однак документ потребує детальнішої уваги та доопрацювання.

 

 

«Ми намагалися, щоб був створений максимально рамковий документ, адже це дійсно питання, яке викликає певні дискусії і потребує  детального опрацювання. Всі попередні напрацювання виходили з того, що концепція стосувалася виключно нацменшин та етнічних спільнот, зокрема, звідти виключався головний суб’єкт-об’єкт державної етнополітики. Ми намагалися це врахувати і зробити проект максимально україноцентричним», - повідомив координатор робочої групи з розробки проекту Концепції Володимир Трощинський.

 

 

Під час обговорення представленого проекту Концепції державної етнонаціональної політики України членами Експертної ради було внесено низку пропозиції та доповнень. Зокрема, зробити інакше структурування та формулювання певних положень, узгодити конституційну частину Концепції тощо.

 

За результатами обговорення було прийнято рішення розглянути у грудні  згаданий проект Концепції  разом з представниками національних спільнот України.

 

У ході зустрічі також розглядалося питання налагодження міжнародної співпраці Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики з науковою спільнотою країн Європейського Союзу. Зокрема,  залучення у якості спостерігачів до роботи Експертної ради представників Міжнародного дослідницького інституту «Європейський центр з питань меншин» та Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України