українська російська англійська

Відбулись перші етапи конкурсу на проект Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні

20.11.2017 | 18:24

За результатами перших засідань  журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» до наступного етапу конкурсу на номінацію «Музей  Революції  Гідності» було відібрано  15 команд та 13 команд на створення Меморіалу .  Всі імена відібраних є анонімними,  що гарантуватиме неупередженість та прозорість конкурсу.

«Цими днями відбулась активна фаза проведення початку конкурсу на проект Національного меморіального комплексу  Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності», - розповідає Міністр культури України Євген Нищук.

 

0Y7A9320

 

«Такий рівень підготовки та організації проведення конкурсу, без перебільшення, є першим досвідом для Українидосі подібних конкурсів за такою процедурою в нашій країні ще не було».

Міністр культури  також  наголосив - через надзвичайно високий  рівень  відповідальності держави до питання втілення цього проекту -  рівень вимог до претендентів дуже високий,  у тому числі технічних. А для  кожного з учасників створенні рівні умови та  критерії.

 «Я дуже радий, що над  реалізацією цього  проекту , який є одним із найважливіших для України після подій 2013-14 років, працює така професійна  та фахова команда», - додав він.

Організатори конкурсу та члени журі провели публічне обговорення конкурсного завдання Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» за участі представників громадськості, членів родин Героїв Небесної Сотні та незалежних експертів.

 

0Y7A9360

 

Керуючий партнер компанії Рhase 1,  яка є організатором  архітектурного конкурсу, Бенджамін Хоссбах повідомив, що під час роботи журі основною метою було відбір учасників на основі їх попереднього досвіду та  реалізованих проектів. Окрім цього, оцінювались   дизайн та  технічні особливості  всіх реалізованих проектів конкурсантів, які подали свої заявки на участь.

«Відібрані  команди архітекторів відвідають Київ та познайомляться з  локацією конкурсу  в грудні цього року, для того, щоб  відчути всю глибину процесу створення об’єкту», - розповідає  Бенджамін Хоссбах.

 

0Y7A9361

 

Очікується, що вже у лютому 2018 року буде визначена команда, яка працюватиме над створенням Меморіалу, а в червнітворці Музею.

Під час публічного обговорення порушувалася низка питань, пов’язаних із створенням Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, зокрема, щодо збереження та експонування артефактів історичних подій 2013-14 років, форм втілення Меморіалу тощо.

 

0Y7A9420

 

Володимир Бондарчук, голова ГО «Родина «Героїв Небесної Сотні» наголосив, що від Меморіалу очікують, в першу  чергу,  створення особливого  місця, яке б надихало,  куди люди хотіли б прийти,  яке б спонукали  до осмислення  подій Революції Гідності та  стало місцем комунікації, пошуку порозуміння і створення нових ідей, натхненних подвигом Героїв Небесної Сотні на учасників Революції Гідності, місцем Свободи і Єдності, яким в свій час  і був Майдан.

«Ми сподіваємось, що завдяки експертам та фахівцям зможемо відтворити таке місце і гідно вшанувати пам'ять загиблих Героїв, а також дати можливість Україні рухатись далі в напрямку досягнення тих ідеалів, заради яких наші близькі люди йшли на смерть», - говорить Володимир Бондарчук.

На думку членів журі, які відвідали місце доленосних для України подій, де має постати Меморіал,  конкурс є надзвичайно важливим і візит до території майбутнього Меморіалу  та відвідування самого Майдану їх глибоко вразив.

«Під час візиту на Майдан я особисто на собі відчув наскільки це торкає почуття кожного громадянина України,  і саме цей надзвичайно високий рівень емоційності  і буде тим великими викликом,  який мають  знайти у вигляді проектів конкурсанти», - розповідає член журі, художник, режисер та письменник Кен Тугей.

«Конкурсанти, для того щоб  репрезентувати найбільш доцільний варіант, перш за все мають заглибитися у всю суть процесу, зрозуміти та охопити його, відчути,  пропустити крізь себе  і лише тоді можна буде прийняти рішення стосовно форми образу  та інших архітектурних та художньо-стильових  особливостей майбутніх об’єктів. Дуже важливо,  що майбутнім місцем  як Меморіалу так і Музею  має бути місце де живе історія. Це не просто місце меморіалізації пам’яті,  а місце де ця історія житиме  та творитиме діалог з майбутнім. Повірте, в світі подібних місць мало. Проект - переможець повинен стати територією, де житиме історія,  місцем яке відображатиме дух і  душу  Майдану. Це повинно стати місцем формування культури  і місцем - вектор якого спрямований на майбутнє».

18 листопада також відбулося маркування основної території для побудови Меморіального комплексу (на Алеї Героїв Небесної Сотні,3) та запалення символічних Променів Гідності.

 

0Y7A9454

 

«Сподіваюсь, що Меморіал та Музей стануть місцем пам’яті для тих небайдужих українців, які приходять сюди вшановувати наших рідних, загиблих Героїв. Я вдячний за ту увагу, яку держава та громадськість приділяють цьому проекту, адже надзвичайно важливо, щоб на місці, де у вогні Майдану кувалась доля України, постав комплекс, який зберігав пам'ять про той важкий час, який би уособлював собою ту вищу мету і ті сподівання Героїв, що боронили їх ціною власного життя», - розповідає Ігор Гурик, батько загиблого Героя Небесної Сотні.

 

0Y7A9455

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України