українська російська англійська

Третє засідання Експертної ради з питань етнополітики

13.11.2017 | 17:28

У Міністерстві культури України 13 листопада 2017 року відбулося третє засідання Експертної ради з питань етнополітики – постійно-діючого консультативно-дорадчого органу, який був створений з метою здійснення змістовного моніторингу, аналізу та оцінки процесів, що відбуваються у сфері етнополітики як Україні, так і за її межами, проведення фахових консультацій та вивчення проблемних питань, пов'язаних з реалізацією державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин.

У зустрічі, яку відкрила перший заступник Міністра Світлана Фоменко, взяли учать члени Ради - провідні науковці, фахівці з питань етнополітики та міжнаціональних відносин науково-дослідних установ, представники інститутів громадянського суспільства.

Порядок денний засідання включав розгляд проекту Концепції державної етнонаціональної політики України, підготовленого відповідно до п. 112 Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393-р.

Головну увагу учасники засідання звернули на розгляд проекту Концепції.

Перший заступник Міністра Світлана Фоменко подякувала членам Ради за велику та масштабну роботу, яка була здійснена під час підготовки проекту Концепції державної етнонаціональної політики України.

Проект був підготовлений учасниками робочої групи, створеної в складі Експертної ради, під головуванням Володимира Трощинського, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри соціальної та гуманітарної політики Національної академії державного управління при Президентові України.

Під час засідання члени Ради висловили ряд пропозиції та доповнень до проекту Концепції, які будуть внесені в єдиний документ після обговорення на одному з наступних засідань Експертної ради.

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш наголосив, що підготовлений проект Концепції державної етнонаціональної політики України має повністю відповідати всім міжнародним зобов’язанням України в сфері міжнаціональних відносин.

На грудень поточного року заплановане обговорення проекту Концепції з представниками національних спільнот України.

Також на засіданні було обговорено та схвалено залучення до роботи Експертної ради у якості спостерігачів представників Міжнародного дослідницького інституту «Європейський центр з питань меншин» та Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин. 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України