українська російська англійська

Президент України підписав Закони, спрямовані на підтримку кінематографії в Україні

01.12.2017 | 10:30

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» та Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні», направлених  на створення належних умов для державної  підтримки кінематографії в Україні.

Зміни до  Митного та  Податкового кодексів передбачають запровадження пільг з ПДВ та ввізним митом товарів до 1 січня 2023 року на операції з постачання,  робіт та послуг з виробництва національних фільмів, а також виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів, тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України.

Тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування та  розповсюдження національних фільмів.

Запропоновані доповнення, дозволяють змінити підходи до державного фінансування у галузі кінематографії та створити ефективні механізми залучення приватних коштів в індустрію. Зокрема, пільги по сплаті ввізного мита при ввезенні на територію України обладнання та комплектуючих  для виробництва та демонстрації  національних фільмів.

 

Міністр культури України Євген Нищук  відзначає важливість підписання цих  Законів,  які стимулюватимуть розвиток українського кіновиробництва та забезпечать економічне підґрунтя для створення національної високоякісної кінопродукції.

 «Ухвалення цих Законів є надзвичайно важливим для розвитку нашого кіновиробництва, державна підтримка кінематографії в Україні на такому рівні дозволить стимулювати розвиток економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоздатної на міжнародному рівні української галузі виробництва комерційного кіно і серіалів» – каже Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України