українська російська англійська

Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка презентував дві вистави в рамках святкування 100-річного ювілею Національного академічного театру ім. М. Заньковецької

03.12.2017 | 10:27

Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка в рамках святкування 100-річного ювілею Національного академічного театру ім. М. Заньковецької презентували у Львові дві вистави – “Три товариші” режисера Юрія Одинокого за мотивами однойменного роману Ремарка, а також “Річард ІІІ” у постановці лауреата Державної премії Грузії та Премії імені Коте Марджанішвілі - Автанділа Варсімашвілі.

За словами Євгена Нищука, вистави, важливо розвивати і підтримувати співпрацю між творчими колективами по всій країні і не лише в контексті гастролей, а й яскравих спільних проектів. Це, переконаний Міністр, не лише додасть нового дихання в галузь, а й сприятиме розвитку так званого культурного туризму, коли глядач отримає змогу знайомитися з творчими проектами театрів та колективів на майданчиках по всій країні.

 

 

«Я маю честь вітати Театр не лише як Міністр культури, але й з творчого боку. Багато театрів вітальну частину несуть в собі роботами, якими хочуть поділитись з колегами і глядачами. Я дуже радий, що ми з колегами-«франківцями» представимо аж дві роботи, які мають великий успіх по всій країні» - наголосив Євген Нищук.

 

 

« “Три товариші” – це справді велике полотно. Воно велике і за тривалістю, і за автором. Воно велике за тими обставинами, про які йдеться в цій роботі. Це історія, яка дуже співзвучна з тим часом і тими обставинами, які ми преживаємо зараз в Україні. Це історія про хлопців, які повертаються з війни у зовсім інше життя, які не знають, куди подітись, в яких загострене почуття справедливості, які не можуть одразу знайти роботу, які не знають, як влаштувати своє нове життя. Ці всі тексти є закладені в Ремарку. Тому ця робота є дуже жива і знакова. Мене часто питають, наскільки важко поєднувати державну і мистецьку роботу. Зокрема, ця вистава дає багато відповідей на запитання, на сцені без перебільшення багато стратегій, актуальних і у культурній політиці».

Також Міністр наголосив – держава і надалі підтримуватиме Львівський Театр Заньковецької в питаннях ремонтно-реставраційних робіт.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України