українська російська англійська

У Національному Театрі ім. І. Франка з аншлагом пройшов ювілейний вечір Ади Роговцевої

03.12.2017 | 11:34

У Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка за підтримки Міністерства культури України відбувся ювілейний вечір Ади Роговцевої - видатної актриси, волонтера і патріота України під назвою «З тими, кого люблю». Бенефіс став своєрідним «калейдоскопом» життя та творчості видатної артистки. На екрані - фрагменти зі знакових постановок і фільмів, уривки книги “Свідоцтво про життя”, відверті спогади про непростий шлях пройшла жінка, поки стала зіркою театру і кіно, про радість і горе, про надії і мрії.

 

 

«У мене вже вік поважний, - каже зі сцени Ада Роговцева. - Вік, який вимагає від тебе дуже багато мужності. Це добре, коли дуже довго живеш, але це й випробування. Кость Петрович казав, що «старість – це велике паскудство»… Я не можу так сказати, бо кожен день щось нам цікаве дарує».

 

 

На сцені разом із Адою Роговцевою – артисти київських театрів, з якими вона працює у спільних виставах, а також проводить теплі творчі вечори для військових та місцевого населення на Сході України, серед них Ахтем Сеїтаблаєв, Лариса Руснак, Анатолій Ященко, Світлана Орліченко, Тетяна Круліковська, Дмитро Суржиков, Валерія Чайковська, Ірина Мак, Анастасія Кірєєва, Олексій Петрожицький, Олена Дудич, Олена Лавренюк, Влад Нікітюк, актор і хореограф Олексій Скляренко, скрипаль Ярослав Попадюк. На сцені - уривки з вистав «Варшавська мелодія-2», «Вася має подзвонити», «Схоже на щастя», «Розовий міст», «Соломон у спідниці», «Будьте як удома».

Почесний гість заходу – Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко. Глава держави зазначив, що щасливий “жити в епоху Ади Роговцевої”, а також назвав актрису - найкращим символом української жінки: красивої, сильної, вольової, патріотичної, яка дуже любить Українську державу і український народ. Президент також додав: “з перших днів Ви організували збір коштів для допомоги армії і лікування наших поранених воїнів. А Ваші концерти у переповнених залах Сєверодонецька та Маріуполя, щойно звільнених, чітко засвідчили, що це Україна. І Україна засвідчується не лише прапором, який піднімається над звільненою територією. Ваша творчість допомагає нам усім зшивати Україну, забезпечити її соборність і єдність”.

В урочистій атмосфері святкового вечора Аді Роговцевій було вручено Державну премію України ім. Олександра Довженка за 2017 рік. Не стримуючи хвилювання жінка сказала, що ця нагорода є для нею символічною, адже цю пермію за кілька років до смерті оримав і її чоловік, видатний кіноактор – Кость Степанков.

“Ада Миколаївна не тільки зірка театру та кіно, кумир мільйонів шанувальників її творчості, а й надзвичайно сильна й харизматична особистість, яка закохує в себе з першої хвилини спілкування, заворожує своїм світосприйняттям, любов’ю до життя і свого народу” – додає Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

“Її значний творчий спадок уже давно є найвищим зразком українського мистецтва, а її учні дивують своїм високим фаховим рівнем. У найтяжчі та найважливіші для України дні Роговцева перебувала поряд із тими, хто потребував уваги, підтримки, знаходила потрібні слова та навіть просто уважно слухала. Ада Миколаївна і сьогодні частий гість на сході України, як у місцевих жителів, так і бійців у зоні АТО. Роговцева - надзвичайна особистість, видатна актриса, справжня українка”.

Завершилась святкова програма «З тими, кого люблю» віршем "Я змінюю", написаним акторкою у скрипковому аранжуванні, смільним виконанням національного гімну України, а також тривалими оплесками.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України