українська російська англійська

Затверджено план заходів з підготовки та відзначення 90-річчя від дня заснування Національної кіностудії імені Олександра Довженка

04.12.2017 | 09:35

Утворено Організаційний комітет та затверджено план заходів з підготовки та відзначення 90-річчя від дня заснування Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Відповідний проект розпорядження схвалено на засіданні Уряду  1 грудня.

 

До складу Організаційного комітету з підготовки та відзначення 90-річчя від дня заснування Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на чолі з Міністром культури  увійшли Голова Держкіно, заступник Міністра інформаційної політики, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі, заступник Міністра фінансів, заступник голови Київської міськдержадміністрації та Генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка (за згодою).

 

Затвердженим Планом заходів передбачено, зокрема,  розроблення  проекту стратегічного плану розвитку і модернізації Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, у тому числі зміцнення її матеріально-технічної бази, технічне  і технологічне переоснащення, а також поновлення повного циклу кіновиробництва. Створення на базі кіностудії  Музею кіно.

 

У  вересні – жовтні 2018 року заплановано проведення мультимедійного фестивалю «ДОВЖЕНКО APPLE FEST», урочистого культурно-мистецького заходу, покази у кінотеатрах м. Києва та Будинку кінофільмів, створених на кіностудії.

Відбудуться творчі зустрічі з майстрами кіно – видатними сценаристами, режисерами, операторами, акторами та іншими учасниками знімальних груп.

Будуть проведенні майстер класи для молодих кінематографістів  за участю кіномитців, які в різні часи працювали на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.

 

Також заплановано проведення екскурсій територією Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка з відвідуванням музею Олександра Довженка та експозиції костюмів, реквізиту, які були задіяні на зйомках фільмів.

 

Національну кіностудію художніх фільмів імені Олександра Довженка Київську  було побудовано у 1928 року за проектом архітектора Валер'яна Рикова. Головний знімальний павільйон кіностудії є найбільшим у Європі, загальною площею 2520 квадратних метрів і розрахований на одночасну роботу 10 знімальних груп. За 90 років кіностудія випустила понад 1200 фільмів, серед них «Земля» Олександра Довженка, «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «За двома зайцями» Віктора Іванова, «У бій ідуть лише "старі"» Леоніда Бикова та  багато інших

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України