українська російська англійська

Пішов з життя знаний український вчений-етнограф, відомий волонтер Олексій Доля

04.12.2017 | 13:45

На 53 році життя від тяжкої хвороби пішов  з життя Олексій Леонтійович Доля - відомий етнограф, заслужений працівник культури, безмежно закоханий у народне мистецтво рідної країни.

Все своє життя Олексій Доля присвятив вивченню фольклорного різнобарв’я різних куточків України, був постійним учасником та організатором етнографічних експедицій. Зібрав тисячі унікальних експонатів, є автором цілої низки науково-популярних статей, присвячених різним аспектам музейної справи та розвитку етнографічної науки в Україні.  Впродовж десяти років презентував виставки по всім регіонам  зі свого проекту  «Українська традиційна іграшка та лялька».

«Головне – щоб людина творила з душею», - говорив Олексій Доля, тому всі його творчі доробки надзвичайно світлі, добрі, сповненні любові  та відкритості.

З початком  тяжких випробувань для України - був волонтером, який найбільше своїх сил і днів віддавав  психологічній і медичній реабілітації бійців. Став номінантом “Волонтерської премії -2017” від Євромайдан SOS.

У листопаді 2017 р. в Михайлівському Золотоверхому монастирі прийняв чернецтво із іменем Нестор.

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям та всій  українській громаді з непоправною втратою – смертю світлої особистості Олексія Долі.

 

Вічна йому пам'ять….

 

 

Відспівування Олексія Леонтійовича Долі  (монаха Нестора) проходитиме у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва, поховання - на чернечому цвинтарі у с. Мощун:

 

5 грудня (вівторок) - 14:00 перевезення тіла до Михайлівського собору з цілонічним читаттям псалтиря;

 

6 грудня (середа):

8:00 - заупокійна Божественна Літургія;

9:40 - відспівування за чернечим чином;

11:00 - виїзд з монастиря до чернечого кладовища у с. Мощун.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України