українська російська англійська

У столиці презентували унікальний альбом сучасних фронтових пісень #ПісніВійни

05.12.2017 | 20:39

Сьогодні  у Києві презентували унікальний альбом сучасних фронтових пісень #ПісніВійни, які бійці Української армії виконали спільно з популярними музикантами. Проект був реалізований за підтримки Міністерства культури України та Генерального Штабу ЗСУ. До Дня Збройних Сил України учасники проекту представили альбом у великому концерті.

 

 

 «Сьогоднішня подія є для нас дуже важливою і значущою, адже вона об’єднує  спільні зусилля волонтерів, доблесних бійців нашої армії та усіх тих, хто розуміє, що пісня це зброя, яка має в часи боротьби надзвичайно велике значення», - зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

За його словами, так склалося історично, що український народ співав і в часи скрути, і в часи перемог. Тому пісня завжди супроводжувала в боротьбі славне українське лицарство. Ще за часів козацтва кобзарі в баладах  описували славні звитяги того часу, прославляли героїв. Історичні події проносилися крізь ці пісні-легенди, а пісня залишалася в душі, несла емоцію,  сприймалася серцем.

«Сьогоднішній концерт – це важлива мистецька подія, адже подібний формат збірки пісень насправді є літописом. Пісні Війни поєднують в собі  найсильніші почуття від подій Майдану,  коли  також творили митці  і надихали в боротьбі, до сьогоднішніх подій на  Сході України, коли наші військові йдуть в бій за Україну, ризикуючи своїм життям та здоров’ям у супроводі пісні», - говорить Євген Нищук.

За його переконанням, дуже важливо, щоб ці пісні, які справді народилися серед відчуття втрати своїх друзів, рідних  – проносилися крізь віки і доносили до нащадків той біль, який разом з хлопцями відчуває вся країна.

Дуже важливо, на думку Євген Нищука, що до процесу створення альбому долучилися  знані професійні виконавці, які завжди були носіями правдивої української пісні і, зрештою, історії. Серед них формація «Піккардійська Терція», лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, співак Арсен Мірзоян, Сергій «Фома» Фоменко із групи «Мандри», співачка Оксана Муха, Аничка Чеберенчик, Ірина Доля, лідер гурту «Мері» Віктор Винник, музикант гурту Kozak System Іваном Леньо, сестри Тельнюк, співачка Анастасією Приходько, співак та композитор Павло Табаков і  Тарас Гаврик, а також лідером гурту Ot Vinta Юрій Журавель.

 

«Сьогодні, напередодні Дня збройних сил України, для нас це велике свято, яке демонструє потужну силу волонтерства, які довели, що дух, який був народжений на Майдані, допомагає і сьогодні стримати ворога і йти до перемоги», - додає генерал-майор Олег Грунтковський, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України.

 

 

«Та потужна сила, той потужний поштовх, які дали волонтери – показав, що українська нація та український народ сильний, він має надзвичайне прагнення до своєї свободи».

Олег  Грунтковський  повідомив, що отримані  диски напередодні Дня захисника України вже передані воїнам на передову. І пісні, які будуть сьогодні виконуватись під час концерту, вже звучать у військових частинах, у підрозділах та мають теплі схвальні відгуки від воїнів, які сьогодні відстоюють мирне життя на полі бою.

 

«Ці пісні були народжені в серцях тих людей, які сьогодні на сцені перед нами. Вони пропущені через їх свідомість, через їх любов до України. Я вдячний, що творчість, народжена в серці, підтримує сьогодні українського солдата на передовій. Український народ непереможний, він народив і армію непереможну, тому перемога обов’язково буде за нами», - говорить він.

 

Автор та координатор соціально-мистецького проекту #ПісніВійни Галина Гузьо від імені всієї волонтерської команди передала Генштабу ще 500 примірників компакт дисків, висловлюючи сподівання, що вони стануть гарним дарунком бійцям до Дня Збройних Сил України.

 

 

Вона наголосила, що надзвичайно важливо коли  відбувається відкритий діалог  і відчувається  підтримка з боку держави. У даному випадку проект об’єднує воїнів і співаків,  а також   отримав підтримку, як з боку Міністерства культури та  Генерального Штабу ЗСУ : «Коли ти розумієш, що є така підтримка, виникає відчуття і розуміння – ми всі робимо таку важливу спільну справу».

 

«Для мене велика честь брати участь в такому проекті,  як  #ПісніВійни», - розповідає учасниця проекту, співачка Анастасія Приходько.

«Я дуже пишаюсь, що у нас є такі  люди, які  не здаються,  які  незламні, які йдуть  і роблять все для того, щоб наша нова історія, яку ми разом будуємо - була почута. Я також щиро дякую  військовим  - нашим янголам-охоронцям , які оберігають кожного з нас. Ви даруєте нам хвилини щастя, ви даруєте нашим дітям майбутнє. Ці пісні будуть слухати наші діти, онуки, правнуки  - це надзвичайно важливо».

 

 

«Те, що звучить в піснях – було пережито нами насправді, це йде з серця  і коли її почують та відчують наші люди - ми матимемо інакшу державу, інакшого громадянина, який буде будувати  вільну державу. Слово дійсно має силу, тому  я вдячний, що це слово пішло у світ з наших сердець», - розповідає учасники проекту, автор слів та музики однієї із пісень боєць Національної гвардії України Зиновій Медюх.

 

 

Концерт-презентація #ПісніВійни у прямому ефірі  радіостанції «Армія FM», транслюватимуться в тому числі  і в зоні бойових дій. А самі “#Пісні війни” є у вільному доступі у мережі Інтернет.

 

Фото – Український кризовий медіа- центр.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України