українська російська англійська

Мінкультури проведена науково-практична конференція, присвячена впровадженню європейських підходів до формування державної політики у сфері міжнаціональних відносин

07.12.2017 | 11:52

На базі Київського Національного університету імені Тараса Шевченка відбулася науково-практична конференція «Впровадження європейських підходів забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин та етноконфесійних спільнот, у контексті оновлення українського законодавства».

Науковий форум організовано Міністерством культури України за підтримки кафедри релігієзнавства Філософського факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

У заході взяли участь представники міжнародних організацій – ОБСЄ, Міжнародного центру з питань національних меншин (ЕКМІ),  центральних органів виконавчої влади, зокрема Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, Міністерства освіти України, Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, Державного комітету України з питань телебачення та радіомовлення, представники обласних державних та Київської міської адміністрацій, до компетенції яких віднесено виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної етнонаціональної політики,  представники неурядових громадських організацій.

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш відзначив, що у 2017 році відомством проводилась і надалі триватиме  активна робота щодо співпраці з  державними і недержавними інституціями, які дотичні до забезпечення реалізації етнонаціональної політики. Така співпраця постійно відбувається у формі конференцій, семінарів, виїзних засідань та інших заходів, які стають майданчиками для спілкування, обговорення важливих питань та пошуку конструктивних рішень і шляхів їх вирішення.

 

 

Окремо Андрій Юраш зосередив увагу присутніх на результатах роботи та основних досягненнях  Департаменту у справах релігій і національностей  за 2017 рік. Зокрема, на сьогодні вже майже завершено етап створення та організації роботи  інституційних механізмів -  при Міністерстві культури України створено Експертну Раду з питань етнополітики, Раду етнонаціональних організацій, Секретаріат Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації  захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Наразі триває новий  етап переходу до конкретних справ,  консолідації і поєднання зусиль для досягнення конкретних результатів у реалізації визначених завдань. 

На думку директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури, задля досягнення очікуваного максимального результату потрібне чітке усвідомлення мети: що і як робити, аби національні меншини відчували себе повністю вільно і комфортно в українському суспільному середовищі.

 «У цьому контексті взаємодія між інституціями та організаціями національних спільнот – це певна об’єктивна самоціль», - говорить Андрій Юраш.

 

 

Завідувач кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філософських наук, професор Євген Харьковщенко відзначив, що такі заходи є одним із ефективних механізмів посилення міжінституційної комунікації  та вдалого поєднання зусиль для реалізації різних проектів, які сприяють досягненню конкретних результатів.

Під час конференції міжнародні експерти поділилися своїм досвідом щодо законодавчого врегулювання питань забезпечення прав національних меншин, стандартів, кращих практик та інституційних спроможностей  у країнах-членах ЄС, та визначили напрямки співпраці із українськими інституціями на майбутній період.

У рамках заходу також відбулася презентація нового проекту Концепції етнонаціональної політики України, розробленого робочою групою Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики.

Розробка Концепції зумовлена необхідністю здійснення послідовної державної політики у сфері міжнаціональних відносин, оновлення законодавства відповідно до сучасних світових та європейських стандартів у сфері прав людини. Основним її завданням є консолідація сучасного українського суспільства, яке базується на засадах гуманізму, демократії і забезпеченні всебічного розвитку як кожної особи окремо, так і усіх етнічних спільнот, а також визначення актуальних проблем, основних принципів і завдань, правових, організаційних, фінансових та інших засад для подальшого належного забезпечення спрямованої і  змістовної державної етнополітики.

Підводячи підсумки роботи,  учасники семінару дійшли висновку, що такі заходи є майданчиком, важливим і потрібним інструментом  для забезпечення співпраці представників усіх сторін – центральної і місцевої влади,  громадських організацій,  українських та міжнародних експертів,  таким що дає змогу подивитись на існуючі проблеми чи поставлені завдання із багатьох ракурсів, консолідувати зусилля усіх рівнів і в результаті прийняти  продумане та виважене рішення чи отримати відшліфований досконалий продукт, який стане одним із фундаментальних елементів побудови прогресивного демократичного суспільства.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України