українська російська англійська

У Києві відбувся круглий стіл на тему “Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEWAD) як інструмент захисту ромських жінок від множинної дискримінації”.

11.12.2017 | 12:30

Сьогодні, 11 грудня  в Комітеті Верховної Ради України було проведено круглий стіл на тему “Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEWAD) як інструмент захисту ромських жінок від множинної дискримінації”.

 

Захід відбувся з метою підвищення рівня проінформованості представників державних органів влади про Конвенцію та множинні форми дискримінації, зокрема ромських жінок, підвищення рівня участі ромських жінок у співпраці з органами влади та обговорення виконання заключних зауважень Комітету CEWAD стосовно захисту прав людини.

 

 

Дослідження показали, що більшість ромських жінок по всій Україні стикаються з декількома формами дискримінації за гендерним фактором та етнічним походженням, що підштовхує їх на задвірки суспільства. Серед багатьох проблем ромських жінок можна назвати наступні: більш низький рівень освіти, високий відсоток тих, хто кинув вищу школу, нерегулярне відвідування школи порівняно з неромськими жінками в країні. Необхідно відзначити, що ромські дівчата, намагаючись отримати освіту, наштовхуються на бар'єри, такі як бідність і низьке очікування спільноти або членів сім'ї стосовно освіти дівчат.

 

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш виступив з доповіддю щодо дій  Міністерства культури України на виконання рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до Восьмої періодичної доповіді України.

У засіданні круглого столу взяли участь представниці Міжнародної благодійної організації Ромський жіночий фонд “Чіріклі”, Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, офісу ООН Жінки в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства юстиції України, Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації ромської Стратегії - 2020 та ромські активістки.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України