українська російська англійська

Мінкультури проводить семінар-практикум "Музеї в сучасному світі"

11.12.2017 | 16:20

11 грудня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні розпочався двохденний семінар-практикум «Музеї в сучасному світі»,  організований Міністерством культури України для керівників музейних закладів та заповідників сфери управління Мінкультури.

 

 

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур наголосила, що музеї у сучасному суспільстві є невід’ємної складовою його соціокультурного простору і мають специфічні  та багатофункціональні завдання, спрямовані як на збереження історико-культурної спадщини та проведення науково-дослідницької діяльності, здійснення експозиційної роботи так і  на виконання комунікаційної функції у суспільстві.

 

Тамара Мазур також зазначила, що для вирішення поставлених завдань актуальним є вивчення міжнародного досвіду та впровадження кращих музейних практик в український музейний простір.

«Проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм, здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів та участі у них, організація підвищення кваліфікації музейних працівників, здійснення іншої спільної діяльності це все є формами участі музеїв у міжнародному культурному співробітництві», - говорить заступник Міністра культури.

 

 

Метою науково-практичного зібрання є підвищення професійного рівня керівників музеїв та заповідників, обмін досвідом та  вирішення актуальних теоретико-методологічних проблем деяких напрямів музейної діяльності. Зокрема, розгляд питань сучасного стану музейної галузі та перспектив її розвитку, узагальнення українського та світового досвіду роботи музейних закладів.

 

 

У рамках семінару-практикуму відбудеться обговорення проблематики збереження музейних колекцій у надзвичайних ситуаціях,  круглий стіл за участі членів Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності, присвячений презентації Музейного фонду України на міжнародному рівні, як важливої складової культурної дипломатії, а також тренінги, обмін думками  та досвідом між фахівцями музейної справи.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України