українська російська англійська

Премію імені Леся Курбаса у 2017 році присуджено заслуженій артистці АР Крим Оксані Дмітрієвій

13.12.2017 | 17:02

Премію імені Леся Курбаса у 2017 році присуджено заслуженій артистці АР Крим Оксані Федорівні Дмитрієвій за постановку вистави «Вишневий сад» А. П. Чехова в Харківському державному академічному театрі ляльок імені В.А Афанасьєва. Таке рішення було прийнято за результатами таємного голосування комітетом з присудження премії імені Леся Курбаса у 2017 році.

Оксана Дмітрієва – український режисер лялькового театру, актриса, драматург, театрознавець, художник-фотограф, художник-графік, заслужена артистка республіки Крим, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки (2012).

Закінчила Харківський державний університет мистецтв імені І.П. Котляревського за спеціальностями: «режисер театру ляльок» та «театрознавець» (2006); магістратуру Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, здобувши кваліфікацію «режисер театру ляльок», «викладач».

Творчий шлях Оксани Дмітрієвої  розпочався у  1998 році в Кримському театрі ляльок.

На початку 2007 р. Оксану Дмітрієву запросили до Харківського державного академічного театру ляльок  імені В.А. Афанасьєва, де вона проявила себе як справжній професіонал. Творчий колектив театру вразили продуманість в роботі та потенціал молодої постановниці. Майже одразу було ухвалено рішення запросити її на посаду режисера-постановника. З вересня 2012 року - головний режисер Харківського державного академічного театру ляльок імені А. Ф. Афанасьєва.

Роботи Оксани Дмітрієвої наповнені сучасним осмисленням драматургічного матеріалу, оригінальними сценічними рішеннями, розумінням і використанням специфіки лялькового мистецтва. Усе це свідчить про неординарну обдарованість режисера, який є безсумнівним лідером українських режисерів-лялькарів, що гідно репрезентує Україну в світі.

Оксана Дмітрієва є членом Експертної групи театральної програми Taking the Stage Британської Ради в Україні. Лауреат українських та міжнародних фестивалів та конкурсів.

Виставу «Вишневий сад» А. П. Чехова, прем’єра якої відбулась 15 квітня 2016 року, було нагороджено дипломом І Міжнародного фестивалю театрів ляльок у м. Дніпро (2016 р.) та дипломами «За кращу режисуру», «За кращу сценографію», «За кращу чоловічу роль» Всеукраїнського огляд-конкурсу «Прем’єри сезону 2015-2016» (2017р.), який проводить ВГО «UNIMA-УКРАЇНА».

 

Документи:

Склад комітету
Положення про Премію імені Леся Курбаса
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України