українська російська англійська

Міністерством культури України затверджено Концепцію сучасної мистецької школи

22.12.2017 | 15:34

20 грудня 2017 року наказом Міністерства культури України № 1433 затверджена Концепція сучасної мистецької школи. Затвердження Концепції відбулося на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 р. № 275-р. Розробка цієї Концепції здійснювалася в рамка реалізації урядового пріоритету з модернізації змісту та умов надання мистецької освіти.

До розроблення концепції долучилися керівники, педагогічні працівники мистецьких шкіл України та громадськість. Протягом першого півріччя 2017 року Міністерство збирало пропозиції до Концепції, розробивши орієнтовну структуру. На цей заклик надійшло 48 пропозицій, які були ретельно проаналізовані та всі доцільні – використані при розробці концепції.

Під час проведення чотирьох регіональних семінарів з питань початкової мистецької освіти, які відбулися в Харкові (березень, взяли участь представники Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей), Чорноморську (червень, взяли участь представники Одеської та Миколаївської областей), Львові (жовтень, взяли участь представники Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської областей) та Києві (грудень, взяли участь керівники мистецьких шкіл з Вінницької, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Хмельницької, Чернігівської областей та м. Києва) були обговорені ідеї, які закладатимуться в Концепцію, а пізніше (на львівському та київському семінарах) – представлений проект Концепції.

Для напрацювання положень концепції в жовтні 2017 року в м. Житомир було проведене засідання робочої групи «Початкова мистецька освіта» Ради з питань культурно-мистецької освіти, в якому взяли участь 12 директорів мистецьких шкіл з семи областей України. Таким чином, до авторства Концепції долучені понад 60 чол.

У листопаді – грудні 2017 року проект Концепції перебував на громадському обговоренні і був розміщений на офіційному сайті Міністерства культури. Під час цього обговорення до Міністерства надійшли чотири листи, два з яких містили пропозиції до Концепції (з м. Кривий Ріг Дніпропетровської області та м. Києва), а два – пропозиції щодо подальшого реформування системи початкової мистецької освіти (з Донецької та Київської областей). Необхідно зазначити, що модель сучасної мистецької школи, окреслена в Концепції, не отримала жодного суттєвого зауваження, яке змінювало б її суть.

Проект Концепції сучасної мистецької школи також був представлений на четвертій сесії Міжнародної наукової конференції «Культурно-мистецька освіта на сучасному етапі: прагнення, виклики, перспективи», у якій безпосередньо взяли участь біля 200 осіб, а он-лайн трансляцію дивилися 342 особи. Учасники конференції схвалили проект, відзначили його актуальність та роль у визначенні цілісного бачення подальшого розвитку мистецьких шкіл в умовах децентралізації та освітньої реформи.

Міністерство культури України висловлює вдячність усім, хто долучився до створення Концепції та висловлює надію на подальшу плідну співпрацю з мистецько-освітньою громадськістю України.

Документи:

Наказ Міністерства культури України від 20.12.2017 № 1433
Про затвердження Концепції сучасної мистецької школи
Концепція
Концепція сучасної мистецької школи
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України