українська російська англійська

Мінкультури оновлено матеріально-технічну базу державних середніх спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів

27.12.2017 | 15:30

У 2017 році вперше за останні роки Міністерством культури було проведено  закупівлю унікальних музичних інструментів та навчального обладнання для мистецьких шкіл на суму близько 10 млн. грн.

Зокрема, Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернату імені М. В. Лисенка було виділено - 5 млн. грн., на які придбано рояль фірми Steinway & Sons, що  стане окрасою  інструментального фонду школи.

 

 

Харківська середня спеціалізована музична школа – інтернат придбала (на суму 1 млн. 654 тис.):  Валторну (Ямаха), – духовий інструмент Тенор (баритон), Барітон (еуфоніум), Арфу, Марімбу, Сценічне піаніно «Ямаха».

 

                                    

 

На суму 1 млн. 770 тис Одеською середньою спеціалізованою музичною школою-інтернат імені проф. П. С. Столярського закуплено: три віолончелі, три піаніно, один рояль та п’ять скрипок.

 

                                   

 

Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені С.Крушельницької отримала Салонний рояль «Хофман»  та  Акустичне фортепіано (на суму 850 тис.). Окрім того була закуплена музична література для забезпечення освітнього процесу.

 

                    

 

Спеціальне обладнання отримала Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського на суму 546 тис. грн. Серед них: гончарні круги, електропечі камерні, кульовий млин, компресор та інше.

 

                        

 

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, отримання для  забезпечення навчального процесу зазначеними закладами освіти необхідного музичного та навчального обладнання  є важливою подією, як в житті  мистецьких шкіл так  і в напрямку розвитку державної культурної політики. Адже найголовніша інвестиція, яка може  бути в Україні це інвестиція в майбутнє, в талановитих дітей,  в  українське мистецтво та культуру.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Мінкультури є модернізація змісту та умов надання мистецької освіти. Завдяки довготривалій співпраці Мінкультури з мистецько-освітнім  та науково-педагогічним середовищем  вдалося досягнути бажаних результатів  у частині підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців. Зокрема, нещодавно на Міжнародній науковій конференції «Культурно-мистецька освіта на сучасному етапі: прагнення, виклики, перспективи» була презентована  Концепція сучасної мистецької школи, учасники якої відзначили актуальність та значущу роль документу у визначенні цілісного бачення подальшого розвитку мистецьких шкіл в умовах децентралізації та освітньої реформи.

«Ми чітко усвідомлюємо, що одним із основних завдань для нас, як Міністерства культури,  є розвиток та збереження мистецької освіти, створення умов для виховання та становлення талановитих юних митців  - майбутнього України. І усвідомлення цього є тим рушієм усіх перетворень, і фундаментом тих змін, які сьогодні відбуваються в країні. Адже культура – це, поза сумнівом, фундамент капітальних перетворень у державі», - говорить Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України