українська російська англійська

У Національному музеї народної архітектури та побуту України ведеться робота по створенню Центру розвитку народних промислів

18.01.2018 | 17:26

У  2017 році Національним музеєм народної архітектури та побуту України презентовано 19 культурно-мистецьких проектів, присвячених відродженню та популяризації народних звичаїв і обрядів. Серед них: «Зима в українському скансені», «Свято Різдва», «Водохреща», «Масниця. Колодій», «Веснянки. Гаївки. Обливаний понеділок», «Весняний ярмарок», «Мистецький захід «Моє рідне село», «У колі друзів. День польської культури»,  «День пам’яті. День  ковальства», «День дитячої творчості», «Дні гончарства», Дні вишивки і ткацтва», «Дні різьбярства і плетіння», «Івана Купала», «Свято меду до Маковія», «День Незалежності України», «Осінній ярмарок народного мистецтва», «Осінь весільна», «Покрова». Ярмарки, фестивалі та народні свята, які відбувалися в Національному музеї народної архітектури та побуту України, які відбувалися впродовж року  відвідало близько 140 тисяч шанувальників української культурної та духовної спадщини.

 

 

У 2017 році колектив закладу  продовжує роботу  в напрямку створення у  Національному музеї народної архітектури та побуту України Центру розвитку народних промислів, де б  відроджувалися автентичні народні ремесла. Так, на базі музею постійно відбуваються майстер-класах з народного мистецтва та давніх традицій від відомих майстрів. Таких майстер-класів було проведено близько 80: прикрашання колодки (Масниця); писанкарства; виготовлення ляльок з трави; виготовлення ляльок-мотанок  та купальської  атрибутики; вінкоплетіння; петриківського розпису; соломоплетіння; витинанок; з деревообробки; з танців від музейного колективу «Дам лиха закаблукам» тощо.

 

 

Окрім цього, музейні працівники організували та стали учасниками чотирьох  тематичних виставок: «Чисте мистецтво»  (виставковий проект у Мистецькому Арсеналі); «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби» (проект Національного науково-дослідного реставраційного центру України»); фотовиставка журналіста, волонтера Євгена Гапича «Гуцули» (НМНАПУ «Карпати»); «Київщина ювілейна» (експозиція НМНАПУ «Українське село 60-70-х рр.. ХХст.»). А також взяли участь  у понад  30-ти проектах організованих та проведених спільно з іншими музейними та культурними закладами столиці.

 

 

Фондова колекція  музею впродовж року збільшилась на близько тисячу одиниць збереження,  а музейний фонд НМНАПУ  на сьогодні  складає  майже сімдесят п’ять тисяч  одиниць збереження.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України