українська російська англійська

НБУ ім. Ярослава Мудрого є постійним організатором та учасником доброчинних та соціальних проектів

23.01.2018 | 11:32

Національна бібліотека Україна імені Ярослава Мудрого є постійним організатором та учасником доброчинних та соціальних проектів. Так, заклад постійно працює над  підтриманням безперешкодного доступу до бібліотечних ресурсів і сервісів осіб з обмеженими можливостями, які отримують у Бібліотеці  першочергове обслуговування, допомогу бібліотечних фахівців з урахуванням специфіки потреб даної категорії користувачів. У приміщенні на вул. Набережно-Хрещатицька, 1 створено максимально комфортні умови для роботи осіб з інвалідністю - пандуси, спеціальний ліфт, обладнана під потреби інвалідів-візочників туалетна кімната тощо. У 2017 році 20 осіб з обмеженими фізичними можливостями отримали безоплатні консультації з питань захисту  прав інвалідів, оформлення субсидій, збільшення пенсій у Громадській приймальні бібліотеки, створеній за сприяння Всеукраїнської колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю для надання правової допомоги соціально незахищеним верствам населення.

 

 

У рамках програми «Платформа рівних можливостей» у Бібліотеці відбулась благодійна акція з метою інформування, популяризації, залучення людей з особливими потребами до інформаційного простору. Присутнім було запропоновано авторський тренінг «Інтернет, який знімає всі обмеження», який  провели медіа тренери - заслужений журналіст України Андрій Богданович, політконсультант, керівник телепроекту «Право на владу» Сергій Мамаєв, відомий блогер, ведучий телеканалу «1+1» Сергій Іванов. 12 учасників тренінгу опановували основні закони телебачення та Іnternet-сфери, дізнавалися секрети Facebook, YouTube та Instagram. Відомий журналіст-мандрівник і громадський діяч, керівник МБФ інформаційної підтримки інвалідів "ІП-Фонд" Микола Подрезан представив свій масштабний проект «Планета Земля — погляд з інвалідного візка».

У 2017 році НБУ ім. Ярослава Мудрого розпочала цикл соціальних заходів, направлених на допомогу дітям учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. До дня святого Миколая дітям воїнів АТО подаровано насичену культурну програму: екскурсію Бібліотекою, знайомство з книжковою виставкою «Через книгу до дитячих сердець», виступ скрипальки, викладачки  Київської ССМШІ імені М. В. Лисенка Катерини Козачишиної, запальні танці під музику дитячого біг-бенду «Браво» ДМШ10 м. Києва під керівництвом Віталія Кузьменка, майстер-клас з виготовлення різдвяних іграшок і прикрас  лялькарки  Олени Зотової.

Разом із Центром практичної допомоги захисникам України «АхіоS» Бібліотека організувала і провела майстер-клас з виготовлення новорічної листівки на тему «Новорічний подарунок зроби собі сам» для групи дітей переселенців віком 7 – 13 років.

Спільно із студентами  акторського факультету КНУ ім. І. К. Карпенко-Карого для 25-ти дітей з особливими освітніми проблемами віком 7 – 15 років організовано театралізовану екскурсію Бібліотекою за мотивами творів англійської письменниці Джоан Роулінг. Після екскурсії відбувся майстер-клас з виготовлення «чарівної» палички за темою книг про Гаррі Поттера.

 

Протягом останніх років Бібліотека активно  долучається до громадських ініціатив і волонтерських рухів, спрямованих на підтримку бойового духу військовослужбовців Збройних Сил України і Нацгвардії України, проводить чисельні заходи з метою поширення правдивої інформації про обставини збройної агресії на Сході України, до яких залучаються учасники АТО, громадські організації та волонтери.

 

 

 

Зокрема, у рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», координатором якої є Бібліотека, зібрано більше 100 тис. книг (майже 20 тис. з яких у 2017 р.), що поповнили фонди бібліотек будинків офіцерів ЗСУ, військових частин та військових шпиталів у всіх регіонах України, через посередництво волонтерських організацій надійшли безпосередньо воїнам у зону АТО. Колектив Бібліотеки є активним учасником громадської ініціативи «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів». Протягом трьох років у зону АТО відправлено 63 камуфляжні сітки, сплетені волонтерською групою «БібліОберіГ» (з них 17 – у 2017 році).

 

 

У 2017 році Бібліотека долучилася до волонтерської акції «Територія Книги», у рамках якого небайдужі громадяни, автори та видавництва, державні установи та громадські організації дарують книги для поповнення фондів публічних та шкільних бібліотек Донецької та Луганської областей. Понад 1400 видань  передала Бібліотека до фондів публічних і шкільних бібліотек Волноваського району.

Бібліотека тісно співпрацює з  Меджлісом кримськотатарського народу, Ісламським культурним центром   м. Києва, ГО «Кримська родина», спільно з якими у 2017 році проведено літературний вечір до 75-річчя від дня народження відомого кримськотатарського поета, перекладача, публіциста Шакіра Селіма. Вже вдруге у Бібліотеці відбулася Благодійна акція «Рука допомоги», під час якої було зібрано кошти на підтримку родин кримських політв’язнів, і в першу чергу  дітей, які залишилися без батьківської опіки.

 

 

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, як відкритий і доступний соціокультурний центр здійснює свою діяльність у партнерстві з творчими спілками, освітніми закладами, науковими установами, громадськими організаціями. У 2017 році 5,8 тис. осіб стали учасниками 82-х засідань п’яти клубів і двох віталень, які працюють у Бібліотеці. Серед них: творча зустріч з кінорежисером, народним артистом України Романом Балаяном, яка відбулася у рамках роботи  «Кіномистецькій вітальні»; презентація соціального проекту «Київ читає» на засіданні клубу  «Бібліотека і Місто»; презентація книжково-ілюстративної виставки «Рік Японії в Україні» та виставки живопису «Японія далека і близька» члена НСХУ Петра Смиковського; нічна театралізована екскурсія, організована студентами історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка тощо.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України