українська російська англійська

Визначено фіналістів проекту "Малі міста - великі враження"

26.01.2018 | 16:17

У Міністерстві культури України відбулось фінальне засідання експертної ради, яка заслухала презентації  проектів «Малі міста – великі враження». До фінального захисту було допущено 22 проекти із 158 заявлених учасників.

 

 

Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини, національної ідентичності та оригінальності, головними рисами яких є неповторність та колоритність. В Україні міста із населенням менш ніж 50 тисяч осіб складають біля 2/3 від загальної кількості. Саме вони мають стати  підґрунтям  та орієнтиром формування комплексної політики розвитку країни.

У  2018 році Україна приєдналася до  європейської ініціативи - проведення Року культурної спадщини.  Міністерством культури України було зініційовано проект «Малі міста – великі враження». Шляхом проведення відкритого конкурсу, нині відібрано вісім  проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно – економічному розвитку регіонів.

За словами Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана: «Створення умов для культурно – економічного розвитку з метою перетворення малих міст у самодостатні, розвинути адміністративні одиниці шляхом збільшення потенціалу власного культурного ресурсу - одна з актуальних можливостей реформи децентралізації. Конкурс продемонстрував велике бажання керівництва малих міст та ОТГ розвивати економіку територій за допомогою культурних інновацій. Ми повинні забезпечити методичний супровід та підтримку в реалізації проектів, які мають стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки територій та презентувати всьому світу нашу культуру, залучаючи туристів відвідати країну та яскраві події».

«Більшість малих міст України  -  це справді унікальні осередки  культури та історії нашої країни. У світі ми знаємо  багато вдалих прикладів, коли саме завдяки розвитку  культури, ці міста ставали відомими на увесь світ. Оголосивши цей перший конкурс ми були приємно вражені, що отримали   аж 158 заявок до експертної ради, це ще раз підкреслює, що Україна готова змінюватись, і українці усвідомлюють, що саме культура є фундаментом перетворень у державі», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

«Проекти, які розглядались експертами, продемонстрували надзвичайно багатий культурний потенціал країни, і кожен з них вартий  реалізації. Тому ми не будемо зупинятись та шукатимемо можливість для реалізації навіть тих проектів, які не стали фіналістами».

 

 

За результатами засідання  експертної ради, фіналістами конкурсного відбору стали проекти: «Леонтович Арт Квартал» (м.Тульчин Вінницької області,№7); «Створення культурного бренду міста»           (м.Тростянець Сумської області, №83); «Культурний барбакан» (м.Острог Рівненської області,№76); «Репенський пленер» (м.Чугуїв Харківської області, № 96); «Міжнародний фестиваль кіно і урбаністики – 86» (м.Славутич Київської області, №50); «Культурний хакатон» (село Шарівка Харківської області, №95); «Фестиваль молодих театрів» (м. Гадяч Полтавської області, №67); «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини» (Вилківська ОТГ Одеської області, №64).

 

Координатором проекту «Малі міста – великі враження» визначено Український центр культурних досліджень. З боку Українського центру культурних досліджень буде забезпечено методичний супровід в удосконалені концепцій, розробці ідеології стартапів та маркетингової складової проектів, які мають стати яскравим прикладом для подальшого розвитку малих територій України.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України