українська російська англійська

"Життя юних героїв Крут забрав той самий ворог, який і зараз роздирає нашу країну, але це урок відповідальності кожного за збереження незалежної України" - Євген Нищук

29.01.2018 | 08:23

Пам’ятними заходами на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» Борзнянського району, Чернігівської області розпочалось вшанування пам’яті  Героїв бою під Крутам.

28 січня із Київського вокзалу спеціальний швидкісний «Потяг єднання» відправився на станцію Крути. Близько 600 ліцеїстів із 30 навчальних закладів військово-спортивного профілю з різних міст України  вирушили потягом до місця, де 100 років тому студенти трьох київських навчальних закладів ціною свого життя, зупинили наступ більшовиків на Київ, відстоюючи незалежність України. До ліцеїстів приєдналися ветерани Збройних Сил України, учасники Антитерористичної операції на Сході України та офіційні особи.

 

 

За словами Міністра культури України Євгена Нищука,  надзвичайно символічно, велично і вкрай важливо, що сьогодні напередодні 100-річчя  знакового для України бою був здійснено це вшанування  героїчного чину юних бійців Крут.

«Надзвичайно зворушливо було бачити, коли, заходячи сьогодні вранці на Центральний залізничний вокзал в Києві, на табло на першій колії значилось «Київ-Крути». До потяга зайшло біля шестисот майбутніх воїнів, на яких триматиметься майбутнє нашої держави, її цілісність та незалежність. Ми їхали в цьому потязі сповнені великої віри в те, що зможемо подолати всі незгоди», - говорить Євген Нищук.

 

 

«Сьогодні ми повернемося цим потягом до Києва, а ті 300 хлопців, які тоді поїхали сюди 100 років тому назад не повернулись. Їх життя забрав той самий ворог, який і зараз роздирає нашу країну, забираючи життя найкращих синів України. Сьогоднішня подія - це шана подвигу наших Героїв, і водночас урок  відповідальності кожного з нас за збереження Незалежної України. Події сторічної давнини є величною легендою, яка впродовж багатьох років не мала гідного представлення, адже саме ці триста крутян дали ту тяглість та звитягу, які потім передалися і холодноярівцям, і повстанцям, і майданівцям, і сучасним «Кіборгам» - героям, воїнам АТО. Саме вони заклали цю відвагу, які очевидно унаслідували від славних козаків і князів доби Київської Русі».

Міністр культури наголосив, що наш обов’язок продовжити справу юних героїв-крутян, не допустити внутрішніх чвар в країні та відстояти цілісну, єдину та процвітаючу Україну.

«Єдність - це найбільше, що зараз потрібне для  суспільства України. Найголовніше – непорушність законів - працювати на благо і цілісність країни. Це наше завдання і пам'ять перед героями Крут. Я низько схиляю голову перед всіма Героями. Всіх часів і всіх визвольних воєн. І вдивляюся в очі молодих юнаків, які тут зараз присутні,  я відчуваю велику віру в них, їх здатність захистити свою державу, свій народ, свою рідну землю», - додав він.

 

 

Під час меморіального заходу кожен ліцей отримав від курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатики, які вже брали участь в Антитерористичній операції, Державний прапор з пам’ятними стрічками про легендарний бій. Відтепер ці прапори будуть для ліцеїстів символом героїзму, високого патріотизму та любові до батьківщини.

 «Маю гордість усвідомити те, що знаходжуся на святій для українських військових землі, де майже рівно 100 років тому відбувся жорстокий бій. Бій, в якому студенти стали героями, які здійснили крок до здійснення мрії українського народу - самостійної та незалежної країни. Вчинок яких закарбувався в наших серцях. Вчинок героїв Крут для Збройних Сил України є зразком мужності, відданості і героїзму», - відзначив під час свого виступу Герой України, випускник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, учасник боїв за Дебальцеве старший лейтенант Василь Божок.

 

 

Він також звергнувся до ліцеїстів із закликом  навчатися, вдосконалювати свій військовий вишкіл, адже вони є майбутніми захисниками України.

Світлини надані Українським інститутом національної пам’яті.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України