українська російська англійська

Головному режисеру Харківського театру ля Оксані Дмітрієвій вручили премію імені Леся Курбаса

29.01.2018 | 11:27

Головний режисер Харківського державного академічного театру ім. В.А. Афанасьєва Оксана Дмітрієва стала першим лауреатом премії імені видатного українського режисера Леся Курбаса. За результатами таємного голосування комітетом з присудження премії імені Леся Курбаса прийнято рішення присудити премію у 2017 році заслуженій артистці АР Крим Дмітрієвій Оксані за постановку вистави  «Вишневий сад»  А. П. Чехова.

Для вручення нагороди лауреату до Харкова приїхав заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.

 

 

Як зазначив заступник Міністра культури України, символічно, що першим лауреатом цієї премії став режисер саме з Харкова – міста, з яким пов’язано чимало важливих віх у житті Леся Курбаса.

Церемонія нагородження відбулась в Харківському державному академічному театрі ляльок  імені В. А. Афанасьєва, після перегляду вистави «Вишневий сад».

 

Премію імені Леся Курбаса Міністерством культури України було вирішено заснувати ще у 1990-х роках для відзначення найвизначніших діячів у сфері театрального мистецтва – акторів, режисерів, сценографів. Але складні умови перехідного періоду не дозволили цій важливій ініціативі реалізуватися повною мірою.

У 2017 році Міністерством культури України було затверджене нове Положення, згідно з яким Премія імені Леся Курбаса присуджуватиметься професійним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України. На її здобуття висувається театральна постановка, яка має відповідати таким критеріям: художній пошук, новаторський характер, європейський контекст, сценічний експеримент.

Журнал «Український театр» назвав постановку вистави  «Вишневий сад»: «найгострішим висловлюванням режисера Оксани Дмітрієвої про сьогодення, про ту предвічну любов до Вітчизни, що нині часто губиться серед гучних слів чи розмінюється на дріб’язок особистих інтересів».

Оксана Дмітрієва – український режисер лялькового театру, актриса, драматург, театрознавець, художник-фотограф, художник-графік, заслужена артистка республіки Крим, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки (2012).

Закінчила Харківський державний університет мистецтв імені І.П. Котляревського за спеціальностями: «режисер театру ляльок» та «театрознавець» (2006); магістратуру Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, здобувши кваліфікацію «режисер театру ляльок», «викладач».

Творчий шлях Оксани Дмітрієвої  розпочався у  1998 році в Кримському театрі ляльок.

На початку 2007 р. Оксану Дмітрієву запросили до Харківського державного академічного театру ляльок  імені В.А. Афанасьєва, де вона проявила себе як справжній професіонал. Творчий колектив театру вразили продуманість в роботі та потенціал молодої постановниці. Майже одразу було ухвалено рішення запросити її на посаду режисера-постановника. З вересня 2012 року - головний режисер Харківського державного академічного театру ляльок імені А. Ф. Афанасьєва.

Роботи Оксани Дмітрієвої наповнені сучасним осмисленням драматургічного матеріалу, оригінальними сценічними рішеннями, розумінням і використанням специфіки лялькового мистецтва. Усе це свідчить про неординарну обдарованість режисера, який є безсумнівним лідером українських режисерів-лялькарів, що гідно репрезентує Україну в світі.

Оксана Дмітрієва є членом Експертної групи театральної програми Taking the Stage Британської Ради в Україні. Лауреат українських та міжнародних фестивалів та конкурсів.

Виставу «Вишневий сад» А. П. Чехова, прем’єра якої відбулась 15 квітня 2016 року, було нагороджено дипломом І Міжнародного фестивалю театрів ляльок у м. Дніпро (2016 р.) та дипломами «За кращу режисуру», «За кращу сценографію», «За кращу чоловічу роль» Всеукраїнського огляд-конкурсу «Прем’єри сезону 2015-2016» (2017р.), який проводить ВГО «UNIMA-УКРАЇНА».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України