українська російська англійська

Відбулась всеукраїнська відео-конференція, присвячена підведенню підсумків відзначення у 2017 році 500-річчя Реформації

30.01.2018 | 08:35

29 січня, у день всеукраїнського відзначення 100-річчя з Дня трагічної загибелі українських героїв-студентів під Крутами, з ініціативи та за безпосереднього організаційного сприяння Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася всеукраїнська відео-конференція, присвячена аналізові підсумків загальноукраїнського відзначення у 2017 році 500-річчя Реформації.

Безпосереднім натхненним та ініціатором цього заходу стала кафедра соціології Чернівецького національного університету імені Федьковича та її керівник, професор Віталій Докаш, що є знаним релігієзнавцем і регіональним членом Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, яка діє при Міністерстві культури України від 2014 року.

 

 

У заході взяло участь близько півсотні науковців та релігійних діячів, які репрезентували  майже всі деномінації Протестантського напрямку з більшості українських регіонів.

З вітальним словом та доповіддю про специфіку державно-церковних взаємин в Україні у контексті загальнонаціонального відзначення півтисячолітнього ювілею початку Реформаційного руху, до учасників зустрічі через систему Скайп було запропоновано звернутися директорові Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієві Юрашеві. Представник Міністерства наголосив на унікальному та безпрецедентному навіть для країн, де домінуючим типом релігійності є Протестантизм, розмахові урочистостей, які відбулися минулого року з нагоди п’ятисотрічної річниці Реформації.

 

 

На думку Андрія Юраша, прийшов час говорити вже не про самі урочистості, а про ті уроки, які українське суспільство може винести з цієї нагоди. Отож, по-перше, вони засвідчити перехід системи державно-церковних взаємин на новий рівень – рівень стратегічного партнерства та порозуміння між цими двома центрами взаємодії і комунікації. По-друге, абсолютно зрозумілим стало те, що Україна не тільки на декларативному, але й на сутнісному рівні демонструє свою належність до європейської культурної традиції і відповідної парадигми. По-третє, урочистості, що відбулися, показали, що поліконфесійність є беззаперечним фактом духовного буття української громади, а Протестантизм – це невіддільна і органічна частина констатованої релігійної плюральності. І, нарешті, по-четверте, що в існуюче в українських реаліях партнерство між державою та релігійною сферою має ще один  впливовий  і надзвичайно потужний компонент – українську інтелектуальну сферу, наукову ділянку зокрема, бо українське релігієзнавство є тим науковим компонентом, який не протистоїть, а, навпаки, доповнює усі інші природні виміри та підходи до вивчення релігії.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України