українська російська англійська

Державний історико-архітектурний заповідник м. Жовква ефективно впроваджує інтерактивні форми роботи та сучасні музейні комунікації

30.01.2018 | 14:46

У 2017 році  одним із ключових напрямків роботи Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовква Львівської області стало впровадження  інтерактивних форм роботи з відвідувачами. Серед них - фестиваль «Різдво в замку», фольклорне свято «Гаївки в Замку», тематичний захід «Завітай до Миколая в замок» та інші.

Програма заходів була насиченою та яскравою, цікавою і дорослим, і дітям. Відвідувачі заходів  ставали активними учасниками подій, долучаючись до музейних акцій.

 

 

Так, під час фестивалю «Різдво в замку» до мистецьких акцій активно долучали творчу молодь, зокрема, вихованців Жовківської дитячої школи мистецтв, а також творчих колективів міста та області. Паралельно  майстрами народного мистецтва проведено низку майстер-класів з традиційних обрядових символів: дідухів, різдвяних зірок, створення шопки, віншівки, які вражали своїм різноманіттям та оригінальністю.

Цікавими та корисними для дітей були майстер-класи з виготовлення різдвяної іграшки, розпису медового пряника та ковальського мистецтва. А під час благодійної виставки-ярмарку, організованої заповідником спільно з викладачами і вихованцями Жовківського районного центру творчості, були зібрані кошти на лікування Софійки Білоус.

 

 

Вже традиційно колектив заповіднику долучився до Міжнародного дня музеїв. Захід «Ніч музеїв» радував відвідувачів концертом, майстер-класами з ковальської майстерності та виготовлення ляльки-мотанки.

Також Заповідник спільно з Ініціативною групою м. Жовква долучився до організації та проведення щорічного фестивалю «Gazon Party У Короля На Хаті», спільно з відділом культури і туризму Жовківської РДА провели  «ІІ Книгофест у м. Жовкві», ХХІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Розточчя».

 

Восени на території заповіднику було проведено серію археологічних квест-екскурсій з нагоди Міжнародного дня туризму, презентовано інтелектуально-едукаційну гру «Пізнаємо Жовківщину». У співпраці з ГО «Кіновізія» відбувся ІІІ Молодіжний кіно-медіа фестиваль "Кіномаршрут".

Безумовно, така кількість різноманітних цікавих заходів привертає увагу до історико-архітектурного заповіднику  м. Жовква, який є перлиною міста, займає його центральну історичну частину, включає в себе ряд пам`яток архітектури, таких як Жовківський замок, келії Домініканського монастиря, синагогу, церкву Святої Трійці, Звіринецьку браму, міські оборонні мури і башти.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України