українська російська англійська

Міністр культури Євген Нищук зустрівся з науковцем - релігієзнавцем Ігорем Козловським

01.02.2018 | 17:22

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся  з науковцем – релігієзнавцем  Ігорем Козловським,  який  був  звільнений  разом із іншими 73  заручниками з полону 27 грудня 2017 року у рамках домовленостей України про обмін полоненими.

 

 

Під час зустрічі обговорили питання релігійної ситуації та прав у сфері свободи віросповідання на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України, а також вироблення шляхів протидії антиукраїнської пропаганді з використанням релігійного фактору, яка ведеться РФ.

 

«Зараз на окупованих територіях виховується покоління людей, в яких підсвідомо вибудовується не сприйняття України. Ми маємо повертати не лише території, а й свідомість людей. Ми повинні допомогти їм усвідомити, що ми один народ, а  українська держава для них не ворог, а  навпаки. Я не знаю скільки це може зайняти часу, це надважка праця. Але ми маємо над цим працювати», -  наголосив  Ігор Козловський.

 

 

Окрім того, науковець відзначив складний стан, в якому опинилися громадяни України -  діячі культури, викладачі, громадські активісти, віруючі, які чітко визначили свою громадянську позицію та підтвердили беззаперечну підтримку української держави, на територіях окупованого РФ Криму та окремих районів Донецької й Луганської областей.

 

«Дійсно, боротьба за свідомість людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, складна, та не менш важлива, аніж повернення територій. Ми маємо зміцнювати та поновлювати той зв'язок, що залишився між нами,, а надто – посилювати соціально-мистецьку роботу у прифронтовій зоні. Наш зв'язок має бути нерозривним, це і  буде шляхом для перемоги та порозуміння», - сказав Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Він також відзначив, що Міністерством культури значна увага приділяється проведенню роботи саме в цьому напрямку. 

«Нами проведено вже чимало заходів на Сході України, серед них мистецькі проекти та акції «З Україною в серці», «Дорога на Схід», «Фестиваль миру»,  «Пліч-о-пліч», «Пісні війни» та багато інших.  Проте ми розуміємо, що цю роботу важливо продовжувати. Лише таким чином ми зможемо повернути довіру та свідомість людей на Сході України», - сказав Міністр культури.

 

Євген Нищук зазначив, що коло питань якими опікується, як фахівець Ігор Козловський, його досвід та професіоналізм вже тривалий час є надзвичайно корисними для побудови роботи відомства, зокрема, Департаменту релігій та національностей, що займається цим напрямком діяльності.

«Переконаний, що наша співпраця і надалі буде тим рушієм у напрацюванні державної політики у культурній та  соціально-релігійній сфері», - додав Євген Нищук.  

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України