українська російська англійська

Виставу "Веселий дух" Луганського українського музично-драматичного театру у квітні представлять в Києві

08.02.2018 | 15:37

Виставу «Веселий дух» Н. Кауарда (реж. В.Московченко) Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру  за участю зірки українського театру та кіно Римми Зюбіної вже у квітні цього року представлять столичному глядачеві.

 

 

Прем’єрним показом комедії  розпочав свій 77-й театральний сезон Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, який вже третій рік поспіль є центром театрального мистецтва у м.Сєвєродонецьк  після вимушеного переселення з рідного міста. Ідея постановки п’єси одного із найвідоміших англійських драматургів Ноела Пірса Кауарда «Неймовірний сеанс, або Невгамовний дух» належить відомій українській театральній та кіно актрисі, активній громадській та волонтерській діячці Риммі Зюбіній.

 

 

За словами самої акторки, ця ідея виникла у неї після відвідування Сєвєродонецька на Дні українського кіно. Участь у виставі Римма Зюбіна  бере на волонтерських засадах з метою привернути увагу суспільства до театру як мистецтва, що об’єднує, а також до творчості Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який в непростих умовах виконує високу місію промоції  українського мистецтва на Сході України.

«Ми навмисне не брали драматичний матеріал, тому що людям, які проживають на цій території драми достатньо. Мені сподобалося також те, що я не була головною героїнею, а події не будувалися на моєму образі, навпаки - мені хотілося, щоб моя роль була одна з багатьох. Щоб в головних ролях були актори Луганського обласного академічного українського музичного-драматичного театру», - розповідає про проект Римма Зюбіна.

 

 

«Те, що зараз відбувається на Донбасі – це пожежа в моєму домі, і коли будинок горить, то ви не сидите і не додивляєтеся телевізор, не доїдаєте вечерю – ви всі разом вибігаєте, адже полум’я може перекинутися з поверху на поверх, з квартири в квартиру. А ще мені дуже подобається колектив, і дуже тут комфортно. Я прагну допомогти тим, чим я можу, тим що можу зробити якісно».

Художній керівник Луганського обласного академічного українського музичного-драматичного театру, режисер вистави Володимир Московченко розповідає, що робота із відомою акторкою та майстром своєї справи була надзвичайно приємною та корисною для колективу театру.

«Підглядали, спостерігали, вчилися, бо якщо є можливість дивитися і вчитися - потрібно вчитися. Адже не кожного дня ми можемо кудись поїхати, якусь виставу побачити, поспілкуватися з хорошими акторами, а тут майстер-клас поруч з тобою» - говорить він.

 

 

Римма Зюбіна  - українська театральна і кіноакторка, громадська активістка. За версією журналу “Фокус” 2017 року увійшла до 100 найвпливовіших жінок України. Лауреатка багатьох театральних премій, зокрема двічі лауреатка найпрестижнішої театральної премії України. “Найкраща акторка” за версією Української Кіноакадемії, лауреат “Золотої Дзиґи” за найкраще виконання головної жіночої ролі Дарини в фільмі “Гніздо горлиці” (2017). 2016 року на 65-му Міжнародному кінофестивалі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина) отримала “Спеціальну відзнаку” за неперевершене виконання ролі Дарини у фільмі “Гніздо горлиці”, а 2017- го нагороду “За найкращу жіночу роль” на 25-му Міжнародному кінофестивалі в Варні (Болгарія) та багато інших

Наразі на волонтерських засадах працює в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі.

 

П'єса Ноела Пірса Кауарда «Неймовірний сеанс, або Невгамовний дух» дебютувала влітку 1941 р. в Лондоні. Перша постановка витримала майже дві тисячі вистав, встановивши британський національний рекорд театрального довголіття.

Сюжет розгортається в домі драматурга Чарльза Кондомайна. В намаганні якомога більше розкрити свій творчий потенціал, вхопити момент зірковості, він влаштовує спіритичний сеанс, куди запрошує ще одну жертву нереалізованих «професійних» амбіцій – екстравагантну мадам Аркаті. Спочатку вечірка йде як годиться - бесіди, жарти, взаємні шпильки. Однак після того, як компанія сідає за стіл і проводить незвичайний сеанс, в будинку починають відбуватися дивні речі. А після появи духу померлої дружини головного героя життя письменника перетворюється на справжнє пекло.

Вистава закликає: не будіть духів! Не дозволяйте своїм фантазіям суцільно опанувати вами, бо надто часто особи, які вважають себе творчими, через природне бажання постійно бути у грі, йти через кордони, потрапляють у пастку своїх самозакоханих ілюзій, творчі злети стають покаранням для надто самовпевнених, а солодкі фантазії виявляються кошмаром.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України