українська російська англійська

Музейна ради при Мінкультури обговорила концепцію Меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру

12.02.2018 | 14:58

Під час чергового засідання Музейної ради при Міністерстві культури України була розглянута концепція Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру, яку презентувала науковий співробітник Інституту історії України НАН України, секретар робочої групи по  створенню Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного яру Тетяна Пастушенко.

 

 

За її словами, створення на прохання  Міністерства культури України  такої робочої групи з науковців при Інституті історії України є безпрецедентним кроком.

 

«Вбивство київських євреїв під час Голокосту виступає певним символом трагедії, символом масового вбивства і посідає центральне місце, навколо якого об’єднуються всі інші  жертви, починаючи від жертв погромів 19 століття, Голодомору, сталінських репресій та закінчуючи іншими жертвами нацизму. Ми розглядаємо простір музею пам’яті жертв Бабиного Яру  значно ширше.  Зокрема, в перспективі сподіваємось, що музей  стане частиною більш широкого  проекту, який можливо буде реалізовано – це меморіальний парк  і музей Голокосту», - повідомила  Тетяна Пастушенко.

 

 

Під час своєї презентації секретар робочої групи по створенню Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного яру розповіла про напрацьовані концепцію та завдання музею. Серед іншого, це орієнтація на молодь, широке висвітлення історії, формування системи державної та неформальної освіти, застереження проявів ксенофобії, формування історичної пам’яті тощо.

 

Експерти також обговорили коло питань, пов’язаних з філософією та структурою майбутньої експозиції, апробацію концепції та її  тематичну структуру.

За підсумками обговорення членами Музейної  ради було прийнято рішення  прийняти за основу представлену концепцію Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру з подальшим її доопрацюванням.

 

 

Під час засідання Музейної ради також розглядалась низка  інших питань. Зокрема, було прийнято рішення рекомендувати Міністерству культури скасувати наказ 01.08.2012 № 823 «Про затвердження примірних штатних розписів державних та комунальних музеїв, заповідників та закладів музейного типу». Також відбулось обговорення відповідності законів України, які регулюють музейну сферу, положенням Кодексу музейної етики ІКОМ та проекту змін до Закону України «Про музеї та музейну справу».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України