українська російська англійська

Українська делегація взяла участь у заходах щорічного Молитовного сніданку у Вашингтоні

16.02.2018 | 08:13

Українська делегація взяла участь  у заходах, пов’язаних із проведенням традиційного, щорічного Молитовного сніданку за участі Президента США Дональда Трампа, який відбувся у місті Вашингтон.

До складу української делегації увійшли народні депутати, урядовці, політики, громадські діячі, лідери релігійних організацій. Серед  них народний депутат Павло Унгурян, який став ініціатором та промотром проведення подібних заходів і в Україні,  Віктор Єленський, голова парламентського підкомітету з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій Комітету з питань культури та духовності, Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, голова Всеукраїнського Союзу Євангельських-Баптистів Валерій Антонюк, відомий релігіє знавець Михайло Черенков, архімандрит Кирило Говорун та багатьох інших.

На запрошення Місії «Євразія», у заходах в американській столиці взяв участь також представник Міністерства культури України, директор Департаменту у справах релігій та національностей України Андрій Юраш.

 

 

Центральною подією цього заходу став круглий стіл на тему  «Релігія у тіні Кремля – нові виклики перед пострадянським світом», на якому виступило вісім спікерів, репрезентуючи з різних позицій та точок зору систему міжрелігійних та державно-релігійних стосунків у сучасній Україні. З суто релігієзнавчої позиції проблематика була висвітлена Віктором Єленським, Михайлом Черенковим та отцем Кирилом Говоруном. У контексті забезпечення Українською державою релігійних прав і свобод з промовами виступили відомий правозахисник та адвокат Лорен Гомер та директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш. На власне релігійному вимірі ситуації у державі у своїх промовах зосереджувалися народний депутат Павло Унгурян, керівник місії Євразія Сергій Рахуба та керівник ВС ЄХБ Валерій Антонюк.

 

 

Представник Міністерства культури України у своїй презентації наголосив на кількох моментах, які є принципово важливими  у контексті з’ясування проблематики свободи совісті у сучасному вимірі. По-перше, серед базових обставин існування цього феномену варто згадати традицію свободи та поліконфесійності, яка розвивалася у нашій державі упродовж багатьох сторіч. По-друге, необхідно говорити про високий  рівень релігійності українців у порівнянні з іншими, сусідніми державами та націями. По-третє, необхідно завжди мати на увазі принципову позицію держави, яка є свідомо зорієнтована на утвердження та підтримку засад рівності релігійних організацій перед законом, імплементацію базових засад і стандартів Євросоюзу у відповідній ділянці, а також – на різнорідну співпрацю держави з релігійними спільнотами у сенсі надання різнобічної допомоги їм щодо здійснення об’єктивно властивих функцій і засад діяльності.

Надзвичайно важливою також у сенсі налагодження співпраці та напрацювання різноманітних комунікацій була проведена наступного після головного Молитовного сніданку з Президентом США Українська Міжнародна Партнерська Зустріч, яка вже 13-й раз відбувається у столиці США, збираючи всіх українських учасників Молитовного сніданку та друзів української делегації. Під час цього заходу директор  Департаменту  у справах релігій та національностей Андрій Юраш знову отримав можливість звернутися до присутніх з привітальним словом, наголошуючи на  трьох базових речах.  Найперше, було зауважено щодо важливості і символічності цього так званого Українського молитовного сніданку у Вашингтоні, чия традиція набуває все більшого поширення і безпосередньо в Україні, стаючи одним із тих ідентифікаційних маркерів, які поєднують сьогочасну традицію нашої держави та Сполучених Штатів Америки. Окрім того, було відзначено, що найактивнішими учасниками і продовжувачами цієї традиції були і залишаються представники протестантських напрямів, хоч було б важливим і логічним моментом поширення практики  участі в таких молитовних сніданках  релігійних діячів, що репрезентують більшу кількість релігійних традицій і напрямів.

Також Андрій Юраш спеціально підкреслив важливу роль, які відіграє держава у налагодженні системи міжрелігійних та загалом духовних комунікацій. У цьому контексті усім учасником було пригадано винятково важливу дату, яку українське суспільство відзначатиме 2018 року – 100-річчя української національної державної офіційної інституції у сфері державно-церковних взаємин.

 

 

На запрошення керівника української служби «Голосу Америки» п. Мирослави Гонгадзе Андрій Юраш також взяв участь у прямому ефірі на цій телевізійній компанії, відповівши на ряд питань, які стосувалися перебігу релігійних процесів у нашій державі.

 

 

Також була організовано зустріч для окремих членів української делегації у приміщенні Комісії Сполучених Штатів з Міжнародної Релігійної Свободи. З українського боку, окрім представника Міністерства культури України, у розмові взяли участь народний депутат, професор Віктор Єленський, архімандрит Кирило Говорун, професор Михайло Черенков та керівник Місії «Євразія» Сергій Рахуба. Американська сторона була представлена тими членами Комісії, які безпосередньо спеціалізуються на українській та загалом східноєвропейській проблематиці, - Преп. Томасом Різом та штатним аналітиком Андрю Корнблютом. Ця зустріч виявилася винятково важливою для всіх її учасників: з одного боку, американські партнери були повідомлені про деталі складних міжконфесійних та внутрішньо конфесійних процесів, які відбуваються в Україні, зокрема про специфіку та об’єктивне підґрунтя деяких законодавчих ініціатив, які є активно обговорюваними в українському суспільстві, а, з другого боку, українська делегація познайомилися зі специфікою формування, функціонування та реагування на об’єктивні виклики та загрози для релігійної свободи  з боку згаданої Комісії. Обидві сторони погодилися регулярно контактувати, інформуючи  одна одну про базові речі та процеси, що мають місце та які потребують системного висвітлення чи реагування.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України